Wybierz region

Wybierz miasto

  GOSTYŃ - Uwierzyła w czary i straciła pieniądze

  Autor: AJ

  2007-10-17, Aktualizacja: 2007-10-17 17:36

  Miało być zdrowie, są zmartwienia. W Gostyniu perfidnie oszukano 76-letnią kobietę. Do domu, w którym mieszka starsza pani przyszła nieznana jej kobieta.

  Miało być zdrowie, są zmartwienia. W Gostyniu perfidnie oszukano 76-letnią kobietę.
  Do domu, w którym mieszka starsza pani przyszła nieznana jej kobieta.
  - Prawdopodobnie była to osoba narodowości romskiej, choć ofierze podała się za Greczynkę - mówi młodszy aspirant Sebastian Myszkiewicz z KPP w Gostyniu.
  Rzekoma Greczynka szybko zdobyła zaufanie ofiary oświadczając, że zna sposób na pozbycie się wszelkich chorób. A ponieważ starsza pani cierpi na różne dolegliwosci, słuchała tego z wielkim zainteresowaniem. I wpuściła cudotwórczynię do środka. A ta niezwłocznie udowodniła jej zresztą, że faktycznie jest co wypędzać z organizmu.
  - Na oczach 76-latki wbiła jajko do szklanki - relacjonuje S. Myszkiewicz. - Z żółtkiem pływały jakieś włosy. Owa Greczynka oświadczyła, że to kołtun, którego trzeba się pozbyć, żeby wyzdrowieć.
  Sposób na pozbycie się kołtuna był dziecinnie prosty. Otóż wystarczyło zawinąć w tobołek wszystkie pieniądze, które znajdowały się akurat w domu i włożyć do łóżka. Aby odczynianie było skuteczne, nie wolno było przez jakiś czas zaglądać do tobołka.
  Starsza pani miała w domu 8500 złotych i całą tę kwotę dała rzekomej Greczynce.

  Więcej w jutrzejszym wydaniu Głosu Wielkopolskiego lub www.prasa24.pl

  Sonda

  Czy według Ciebie nauczyciele powinni stosować taką formę protestu jak strajk?

  • Tak (59%)
  • Nie (41%)
  • Nie mam zdania (0%)