Wybierz miasto

GROCLIN - Młodzież dostała szansę i zawiodła

Autor: Radosław Patroniak

2007-10-13, Aktualizacja: 2007-10-13 00:30

Były trener Groclinu, Duszan Radolsky, w roli szkoleniowca Ruchu zdobył patent na biało-zielonych. Na inaugurację ligi jego zespół wygrał 4:1 w Grodzisku, a wczoraj pokonał go znowu, na własnym boisku, w spotkaniu ...

Były trener Groclinu, Duszan Radolsky, w roli szkoleniowca Ruchu zdobył patent na biało-zielonych. Na inaugurację ligi jego zespół wygrał 4:1 w Grodzisku, a wczoraj pokonał go znowu, na własnym boisku, w spotkaniu Pucharu Ekstraklasy.

Szkoleniowcy grodziszczan zapowiadali wczorajszy pojedynek jako test młodych talentów. Następcy Adriana Sikory i Radosława Majewskiego w Chorzowie nie pokazali jednak niczego specjalnego, choć starsi gracze wcale też im nie pomogli w rozwinięciu skrzydeł. Mecz toczył się w trudnych warunkach atmosferycznych. Przy padającym deszczu nie było miejsca na techniczne i efektowne zagrania.

Lepiej rozpoczęli spotkanie gospodarze, bo już w 12. minucie Litwin Grażvyda Mikulenas sprawdził wytrzymałość poprzeczki. Sześć minut później w jego ślady poszedł Piotr Rocki. Tym razem jednak w dogodnej sytuacji przeniósł piłkę nad poprzeczką. Rocky i tak jednak w pierwszej połowie był jednym z nielicznych jasnych punktów w ekipie biało-zielonych.

Kolejna akcja zakończyła się golem dla Niebieskich. Po dośrodkowaniu Wojciecha Grzyba przysnęła defensywa grodziszczan i wślizgiem wepchnął piłkę do siatki wspomniany Mikulenas, który ostatnie trafienie dla Ruchu zaliczył w sierpniu w meczu przeciwko Kolporterowi Kielce. Litewski snajper jak się przebudził, to zaczął strzelać seriami. W końcówce wykorzystał kardynalny błąd Błażej Telichowskiego. Wyszedł na czystą pozycję i bez trudu pokonał Michała Gliwę, który zastąpił Sebastiana Przyrowskiego.

Po zmianie stron w drużynie gości nastąpiły trzy zmiany. Na boisku pojawili się Radosław Nolka, Grzegorz Mania i Tomasz Jodłowiec. Nieco ożywili oni grę, ale nie na tyle, by zmusić rywali do desperackiej obrony. Najlepsze okazje zmarnowali Filip Ivanovski i w ostatnim kwadransie Telichowski. Obaj nie potrafili przechytrzyć Sebastiana Nowaka.

Jutro o godz. 18.30 (relacja w Polsacie Sport) odbędzie się drugie zaległe spotkanie w grupie A Pucharu Ekstraklasy, ŁKS Łódź – Legia Warszawa. •