Wybierz region

Wybierz miasto

  POZNAŃ - Zyta Gilowska rezygnuje

  Autor: Tomasz Cylka

  2007-10-17, Aktualizacja: 2007-10-17 07:50

  Kampania wyborcza w Wielkopolsce biegnie w tym roku pod dyktando naukowców. Najpierw Zyta Gilowska pozwała redakcję „Głosu Wielkopolskiego”, jej redaktora naczelnego oraz socjologa Rafała Drozdowskiego.

  Kampania wyborcza w Wielkopolsce biegnie w tym roku pod dyktando naukowców.
  Najpierw Zyta Gilowska pozwała redakcję „Głosu Wielkopolskiego”, jej redaktora naczelnego oraz socjologa Rafała Drozdowskiego. Wicepremier za obraźliwy uznała jego komentarz, który ukazał się na łamach „Głosu Wielkopolskiego”, dotyczący obniżenia podatków, zdrady PO i rzekomej pomocy dla UAM. Jednak Sąd Apelacyjny w Lublinie odrzucił ostatecznie zażalenie adwokata Gilowskiej , bo prawnik spóźnił się ze złożeniem wniosku.

  Wczoraj poznańska „Gazeta Wyborcza” opublikowała wywiad z innym socjologiem, Krzysztofem Podemskim. Naukowiec powiedział między innymi, że „Zyta Gilowska w sensie retoryki, sposobu zachowania ewidentnie jest elementem tego stylu uprawiania polityki, który cechuje PiS – to znaczy radykałów, pewnej histerii”. W dniu publikacji wywiadu wicepremier... zrezygnowała z udziału w debacie organizowanej przez „Gazetę Wyborczą”, choć wcześniej potwierdzała w niej udział.
  Tymczasem dziś Zyta Gilowska wygłosi wykład „Kondycja polskich finansów publicznych” na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, o taki wykład zabiegała sama wicepremier, i to koniecznie przed wyborami. Żaden z rektorów uczelni nie będzie na nim obecny, bo mają inne zobowiązania. To nie pierwszy „przedwyborczy” odczyt kandydatki PiS w Poznaniu. Tydzień temu w rozkładzie zajęć uwzględniono wykład na UAM. Zaproszenia dla dziennikarzy wysyłał Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

  Głos Wielkopolski dostępny także w wersji elektronicznej - ZAMÓW TERAZ SMS-em!

  Sonda

  Czy według Ciebie nauczyciele powinni stosować taką formę protestu jak strajk?

  • Tak (59%)
  • Nie (41%)
  • Nie mam zdania (0%)