Wybierz region

Wybierz miasto

  ŚWIĘTO ZMARŁYCH - Uważaj na znaki drogowe

  Autor: Katarzyna Fertsch

  2007-10-27, Aktualizacja: 2007-10-27 09:13

  Zmiany w organizacji ruchu będą w weekend obowiązywały w rejonach poznańskich cmentarzy: na Junikowie, Miłostowie, Górczynie i ulicy Lutyckiej. To ostatnie wolne dni przed 1 listopada, można się więc spodziewać, że ...

  Zmiany w organizacji ruchu będą w weekend obowiązywały w rejonach poznańskich cmentarzy: na Junikowie, Miłostowie, Górczynie i ulicy Lutyckiej. To ostatnie wolne dni przed 1 listopada, można się więc spodziewać, że mieszkańcy miasta tłumnie wybiorą się wtedy na groby swoich bliskich. Zdecydowanie lepiej przesiąść się więc w ten weekend do pojazdów komunikacji miejskiej.

  W weekend MPK postanowiło bowiem wydłużyć trasy niektórych tramwajów. W godzinach od 9 do 18 pojazdy linii numer 6 będą dojeżdżały do cmentarza junikowskiego (podobnie jak „trzynastka” i „piętnastka”), a tramwaje linii numer 1 i 7 – aż na Miłostowo.
  Ułatwienia wprowadzono także w komunikacji autobusowej. Wzmocniona w sobotę i niedzielę będzie linia autobusowa numer 77, uruchomiona też zostanie dodatkowa linia numer 173. W sobotę pojazdy te będą kursowały z dworca Śródka do Bogucina (przez rondo Śródka, Podwale, Zawady oraz przez ulice Główną i Gnieźnieńską). W niedzielę ich trasa zostanie wydłużona do ulic Bałtyckiej i Gdyńskiej.
  W razie natężonego ruchu samochodowego w rejonie cmentarza junikowskiego, wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna: na skrzyżowaniu ulic Bukowskiej i alei Polskiej oraz na ulicy Grunwaldzkiej (na odcinku od ulicy Jugosłowiańskiej do Malwowej). Możliwe jest także wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicach Cmentarnej i Owczej.
  Osoby, które postanowią jednak w weekend wybrać się na Junikowo samochodem, mogą w Internecie sprawdzić sytuację na tamtejszych drogach. Na stronie internetowej www.zdm.poznan.pl można bowiem podejrzeć obraz z kamer, znajdujących się przy ulicach: Grunwaldzkiej, Cmentarnej i Wieruszowskiej.
  Natomiast przy cmentarzu na Miłostowie dopuszczone zostanie parkowanie w pasie rozdziału ulicy Warszawskiej (na odcinku od stacji benzynowej do ulicy Mogileńskiej). Obowiązywać tu będzie ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę oraz ograniczenie w ruchu pojazdów ciężarowych. Wyznaczony został dla nich objazd ulicami Bałtycką i Lechicką.
  Na ulicy Gnieźnieńskiej (na odcinku między ulicami Główną a Bałtycką), w każdej chwili może zostać wprowadzony jeden kierunek ruchu.
  Parkowanie na pasie rozdziału możliwe będzie także przy cmentarzu Górczyńskim (na ulicy Arciszewskiego). Również tutaj obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę (między ulicami Palacza i Ściegiennego oraz na ulicy Ściegiennego do Częstochowskiej). Wprowadzone zostaną także ograniczenia dla samochodów ciężarowych.
  Niewielkie zmiany będą także obowiązywały w rejonie cmentarza przy ulicy Lutyckiej. Na odcinku od ulicy Podhalańskiej do Dojazd wprowadzone zostanie na ulicy Lutyckiej ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę. Będą także wprowadzone zmiany w ruchu pojazdów ciężarowych.
  W rejonie poznańskich cmentarzy mogą się w ten weekend tworzyć korki. Funkcjonariusze Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu będą jednak na bieżąco monitorować sytuację. W razie potrzeby na skrzyżowaniach pojawią się policjanci, którzy ręcznie pokierują ruchem samochodów. Pomogą również prawidłowo zaparkować. Już teraz przypominają, by przewożone rzeczy ulokować tak, żeby nie zasłaniały szyb. Może to bowiem ograniczać widoczność kierowcom. Zagrożeniem mogą być również turlające się po podłodze znicze (zdarzało się bowiem, że blokowały pedały).
  Kolejne utrudnienia w rejonach poznańskich cmentarzy czekają mieszkańców miasta dopiero w środę.

  Głos Wielkopolski dostępny także w wersji elektronicznej - ZAMÓW TERAZ SMS-em!

  Sonda

  Czy według Ciebie nauczyciele powinni stosować taką formę protestu jak strajk?

  • Tak (59%)
  • Nie (41%)
  • Nie mam zdania (0%)