Wybierz region

Wybierz miasto

  Trener i sponsor uwikłani w korupcję

  Autor: Dorota Frątczak, Ryszard Binczak

  2007-10-12, Aktualizacja: 2007-10-12 08:26

  Lubuscy policjanci zatrzymali kolejne osoby w związku z żużlową aferą korupcyjną. W środę wieczorem policjanci wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie zatrzymali 49-letniego Lecha K.

  Lubuscy policjanci zatrzymali kolejne osoby w związku z żużlową aferą korupcyjną. W środę wieczorem policjanci wydziału do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie zatrzymali 49-letniego Lecha K. oraz 53-letniego Jana G.

  Lech K., trener klubu żużlowego w Ostrowie i Jan G., diler Mercedesa z Nowych Skalmierzyc, jeden z głównych sponsorów Intaru/Lazuru Ostrów Wielkopolski podejrzewani są o udział w oferowaniu 25 tysięcy euro Matejowi Ferjanowi, jednemu z czołowych zawodników Stali Gorzów w zamian za ustawienie meczu na korzyść drużyny z Ostrowa.

  Wiedzieli i zgłosili

  Przypomnijmy. W niedzielę 30 września, w Gorzowie rozgrywany był mecz o awans do ekstraligi. Już przed meczem działacze Stali wiedzieli o próbie wręczenia łapówki Ferjanowi. Po odniesionym sukcesie zgłosili sprawę policji. 3 października został zatrzymany 29-letni Marcin G., syn zatrzymanego w środę Jana G., wobec którego zastosowany został na miesiąc areszt tymczasowy.
  W czwartek obu zatrzymanych mężczyzn przesłuchiwano w gorzowskiej prokuraturze. Został im przedstawiony zarzut z art. 296 B paragraf 2 – „Kto obiecuje lub udziela korzyści majątkowej lub osobistej w zamian za nieuczciwe zachowanie mogące mieć wpływ na wynik zawodów sportowych”, a więc ten sam, co Marcinowi G. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności. Jana G. wypuszczono za poręczeniem majątkowym wysokości 200 tys. zł, które zostało jeszcze w czwartek wpłacone, wobec trenera dzisiaj prokuratura złoży wniosek o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

  Więcej w dzisiejszym wydaniu Głosu Wielkopolskiego

  Głos Wielkopolski dostępny także w wersji elektronicznej - ZAMÓW TERAZ SMS-em!

  Sonda

  Czy według Ciebie nauczyciele powinni stosować taką formę protestu jak strajk?

  • Tak (59%)
  • Nie (41%)
  • Nie mam zdania (0%)