2. Dycha po Żarach: Na starcie ponad 600 zawodników [ZDJĘCIA]

Małgorzata Fudali Hakman
2. Dycha po Żarach
2. Dycha po Żarach Małgorzata Fudali-Hakman
W niedzielę, 17 kwietnia odbyła się 2. Dycha po Żarach. Bieg należy do kalendarza imprez Lubuskiej Ligi Biegowej. Na starcie biegu stanęło prawie 650 biegaczy z całej Polski.

Przed główną rywalizacją, o godzinie 12.45 odbyły się dwa biegi dla dzieci. Frekwencja była spora, bo dystans 400 i 800 metrów pokonało prawie 200 dzieci. Krótko przed godziną 14.00 zawodnicy uczestniczyli w rozgrzewce, by następnie pobiec na 10-kilometrowej trasie ulicami Żar. Zwycięzca Adam Draczyński pokonał ją w pół godziny. Innym uczestnikom zabrało to więcej czasu, ale mimo to świetnie się bawili.