Marek Onek
EBIS Basket Liga
EBIS Basket Liga MarekOnek
Koszykarze EBIS Basket Ligi rozegrali trzecią kolejkę spotkań. Oto wyniki.

Ciekawie zapowiadające się spotkanie 3 kolejki Sazan AP - Run and Gun, od samego początku było spotkaniem jednostronnym w którym przewaga RaG rosła z minuty na minutę aby wzrosnąć do 34 pkt. w 33 min meczu. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem Run and Gun nad Sazan AP 79-45 (8-20; 12-21; 12-18; 13-20). Najlepiej punktujący dla RaG Jachimowski 23 pkt. i Jelski 22 pkt., a dla Sazan AP Wawrzyniak 22 pkt.

W drugim niedzielnym meczu, spotkał się wicemistrz MK Zaune z Amigos PWSZ, wzmocnionym a co za tym idzie aspirujący do pierwszej 4-ki ligi w rundzie zasadniczej. Spotkanie to jak poprzednie było jednostrone, wynikało to przede wszystkim z nieskuteczność Amigos, swoje pierwsze punkty zdobyli dopiero po 5 min gry natomiast skuteczność z lini rzutów wolnych na poziomie 27% w stosunku do 80 % MK Zaune, same mówią za siebie. Najlepiej punktujący dla vice mistrzów Doberschuedtz 27 pkt., a dla Amigos Kowalewski 12pkt.

W meczu zaległym z 1 kolejki Mistrz Energy Team wygrał z beniaminkiem ligi Sun Klub Basket 91-28, dla mistrzów punkty zdobywali Wierzbicki 22 pkt. i Mańkowski 18 pkt. dla beniaminka Radlak 9 pkt. i po 6 punktów Wierzchowiecki i Zieliński.

[Jak co kolejkę nagradzamy indywidualne sukcesy zawodników, w 3 kolejce nagradzaliśmy zawodnika, z największa liczbę przechwytów i najlepiej to zrobił w tej kolejce Marcin Neumann z Energy Team udała mu się ta sztuka 5 razy w spotkaniu z Sun Klub Basket.

GRATULUJEMY i zapraszamy po odbiór upominków sponsorskich podczas najbliższej kolejki.