Od 1 września ruszyły działania lubuskiej Policji – „Bezpieczna droga do szkoły”. Działania mają przede wszystkim zadanie prewencyjne, mają przybliżyć dzieciom tematykę bezpieczeństwa oraz zagrożeń związanych z ruchem drogowym.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Od wtorkju lubuscy policjanci rozpoczęli działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Wakacyjne rozluźnienie sprzyja zmniejszeniu uwagi i często prowadzi do zdarzeń drogowych z udziałem dzieci. Szczególnie narażone są te dzieci, które same będą pokonywały drogę do szkoły, dlatego też czuwanie nad ich bezpieczeństwem, to podstawowe założenie akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.
W tym tygodniu na ruchliwych drogach i skrzyżowaniach w rejonach szkół pojawili się policjanci, którzy zadbają o bezpieczeństwo uczniów. Policjanci zwracają szczególną uwagę na kierowców, którzy m.in. przekraczają prędkość, nieprawidłowo przewożą dzieci samochodem.
W pierwszych dniach nauki w szkołach podstawowych pojawią się także policjanci, którzy rozdadzą ulotki zachęcające do korzystania przez najmłodszych z elementów odblaskowych, przeprowadzą rozmowy na temat bezpieczeństwa zachowania się na drogach, szczególnie. Warto przypomnieć, że elementy odblaskowe pozwalają zauważyć osobę nawet ze 100 metrów, tym bardziej, że zbliża się okres jesienno-zimowy, dni staja się coraz krótsze i co za tym idzie jest coraz słabsza widoczność na drogach.
Patronat nad wydaniem ulotek objął Marszałek Województwa Lubuskiego, wydanie 10 000 ulotek sfinansował w połowie Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp. oraz Zielonej Górze. Działania „Bezpieczna droga do szkoły” potrwają do 11 września 2009r.

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!