Bieg dookoła województwa już wystartował! [ZDJĘCIA]

W poniedziałek rano pod hasłem Ludzie z Pasją wystartował z Gorzowa bieg dookoła województwa lubuskiego. Jego uczestnicy przez blisko 600 kilometrów będą udowadniać, że można się cieszyć życiem bez wspomagaczy.
 Łukasz Kulczyński, UM w Gorzowie Wlkp.

- Chcemy pokazać, że można żyć i realizować swoje pasje będąc wolnym od uzależnień – powiedział Tomasz Manikowski, jeden z pomysłodawców biegu.

Bieg ma na celu zwrócenie uwagi na potrzebę integracji społecznej grup wykluczonych. Codziennie uczestnicy będą przebiegać, sztafetowo, ok. 100 km. Każdego dnia wieczorem zaplanowano spotkania biegaczy z mieszkańcami miejscowości, w których będą nocować.

Wśród jego uczestników znaleźli się m.in.: Tomasz Kucharski (poseł, podwójny złoty medalista igrzysk olimpijskich), Tomasz Manikowski (instruktor terapii uzależnień w Gorzowskim Centrum Pomocy Rodzinie, przebiegł samotnie Irlandię w 2010 r. i w 2012 r . w biegu charytatywnym), Grzegorz Miłota i Stanisław Mamala (pokonali bezdomność, użytkownicy mieszkania chronionego w Gorzowie), Tomasz Wojciechowski (biegacz amator, który dzięki bieganiu schudł 50 kg. Przebiegł charytatywnie z Gorzowa do Częstochowy, zbierając tak fundusze na aparat słuchowy dla Filipa Przybylskiego.), Lucyna Poznańska (społeczniczka, zapalona biegaczka), Jarosław Suduł (działa na rzecz osób z zespołem Downa), czy Łukasz Zieleniewski, biegacz, zawodowy strażak).

Bieg zorganizowało Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie i Fundacja Dogonić Marzenia.

Patronat nad imprezą objął prezydent miasta Jacek Wójcicki, który wraz z Robertem Surowcem, wiceprzewodniczącym Rady Miasta, pasjonatem biegania, dopingowali w Gorzowie uczestników biegu.

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:

Powiązane