Dominika Orlik pierwsza w Pucharze Polski w Toruniu

Archiwum prywatne
Pochodząca z Międzyrzecza Dominika Orlik była pierwsza w motocyklowej rundzie Pucharu Polski PitBikeSupermoto w Toruniu.

Oto jak D. Orlik relacjonowała te zawody:

"W ubiegłą sobotę w Toruniu odbyły się pierwsze zawody Pucharu Polski PitBike Supermoto, mimo niskiej temperatury powietrza, atmosfera była gorąca! Na starcie stanęło 72 zawodników, w tym 12 zawodniczek. Nowa formuła zawodów po kwalifikacjach podzieliła nas na dwie grupy ELITE i PRO (gratulacje dla organizatorów, za wprowadzenie innowacyjnego systemu, który pozwala walczyć jednocześnie w swojej klasie i z zawodnikami innych klas na podobnym poziomie, eliminując jednocześnie problem dublowania! Korzystają na tym zarówno początkujący zawodnicy jak i Ci którzy walczą o jak najlepsze miejsce w generalce). Ja wywalczyłam swoje miejsce w najszybszej grupie, jako pierwsza kobieta i 11 zawodnik w stawce (na 72!!! )! Startowałam z 3 linii… ! Nie jestem w stanie słowami opisać emocji jakie towarzyszyły mi gdy zgasły światła! Było ciasno, kolega przede mną się uślizgnął, jeden mały błąd i spadłam na 4 pozycję w klasie kobiet… ale nie było opcji się poddać, walczyłam do końca, przebijałam się coraz wyżej i wywalczyłam pierwsze miejsce w swojej klasie! W drugim wyścigu miałam małego pecha, ale nawet to nie powstrzymało mnie od zdobycia pucharu za pierwsze miejsce! Zaraz za mną na podium stanęła Asia Miller (zawodniczka mistrzostw świata w mx) oraz Sylwia Dzik… a jak już pisze o kobietach, Monika Jaworska na motocyklu YCF 190 klasy superpit wygrała generalkę! Słaba płeć tak? Gratulacje dziewczyny! Oraz gratulacje dla mojego dream teamu Roszak Racing".

Kolejny start Orlik to runda mistrzostw Polski w enduro, która odbędzie się 27-28 kwietnia na Słowacji.