Jednotomowe wydanie komiksu "Ekspedycja. Bogowie z kosmosu" Jednotomowe wydanie komiksu "Ekspedycja. Bogowie z kosmosu"

(© Michał Potocki)

5 maja 2015 w sprzedaży pojawił się zbiór kultowej serii komiksowej kreski Bogusława Polcha. Komiksy z lat 80. i 90. oparte na teoriach Ericha von Dänikena ciągle cieszą się popularnością.

Seria komiksowa, której scenariusz napisali Arnold Mostowicz i Alfred Górny, a rysunki wykonał Bogusław Polch jest jedną z najczęściej wyszukiwanych pozycji przez fanów polskich komiksów.

Czytaj też: Simon Stålenhag maluje niezwykłe SF w skandynawskim krajobrazie [zdjęcia]

Fabuła opiera się na teoriach Dänikena, jakoby w życie na Ziemi mocno ingerowali przybysze z kosmosu. Główną bohaterką serii jest Ais, dowódca pierwszej wyprawy na Niebieską Planetę. Wysłana została z planety Des przez Wielki Mózg z misją, by pomóc zbudować nową cywilizacje inteligentnych istot. Boryka się z niesubordynacją załogi, atakami innych istot z kosmosu czy podstępnym Sathamem, szalonym naukowcem.

Seria sygnowana frazą "Według Ericha von Dänikena" wychodziła w zeszytach wydawanych przez KAW w latach 1982-1990. Ostatni ósmy zeszyt po upadłości wydawnictwa ukazał się dopiero w dwutomowej reedycji Muzy w 2003 roku. Po latach ceny tej pozycji w serwisach aukcyjnych sięgały nawet 400 zł. Tym razem Prószyński i Sk-a pokusiło się o jednotomowe wydanie z bonusowym wywiadem z Bogusławem Polchem oraz dodatkowymi wstępnymi szkicami. Książka trafiła na półki na początku maja 2015.

Zeszyty serii "Ekspedycja. Bogowie z kosmosu": "Lądowanie w Andach"," Ludzie i potwory", "Walka o planetę ", "Bunt olbrzymów", "Zagłada Wielkiej Wyspy", "Planeta pod kontrolą", "Tajemnica piramidy" i "Ostatni rozkaz".
Książki

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!