Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Finansowanie firmy w kryzysie. Cykl porad

Informacja prasowa
Agata Brucko-Stępkowska, Prezes Zarządu ogólnopolskiej sieci doradców finansowych Futuro Finance.
Agata Brucko-Stępkowska, Prezes Zarządu ogólnopolskiej sieci doradców finansowych Futuro Finance.
Na cykl oparty na analizie krótkich studiów przypadku składają się komentarze Agaty Brucko-Stępkowskiej, Prezes Zarządu ogólnopolskiej sieci doradców finansowych Futuro Finance. W przystępny i obiektywny sposób przedstawia ona najlepsze rozwiązania na finansowe problemy firm.

1.Dodatkowe środki na finansowanie firmy ze stratą

Prowadzę działalność gospodarczą od trzech lat. Niestety każdy rok podatkowy kończę stratą. Aby to zmienić, potrzebuję dodatkowych środków na bieżące finansowanie firmy, które pozwolą mi na zakup towaru i zwiększenie dochodów. Czy jest sposób na to, by je uzyskać? Obawiam się, że nie mam szans na kredyt.

Niemal każdy przedsiębiorca przechodził problemy z płynnością finansową. Wiele firm, które wykazują stratę w działalności gospodarczej za poprzedni rok uznaje, że nie warto starać się o kredyt w banku. Często decydują się więc na wysoko oprocentowany kredyt gotówkowy lub pożyczkę prywatną, bo uznają, że to jedyne sposoby na ratowanie działalności.

Jeśli kłopoty finansowe są tymczasowe, nie stanowią one przeszkody w staraniu się o bankowy kredyt. Doradcy finansowi są w stanie pozyskać finansowanie także dla firm ze stratą za ubiegły rok. Dlatego rozwiązaniem Pana kłopotów może być kredyt, dzięki któremu Pana firma zachowa płynność finansową. Jest ona kluczowa dla sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa, gdyż posiadanie odpowiedniej ilości środków pieniężnych, a co za tym idzie – terminowe regulowanie należności, uwiarygodnia firmę w oczach klientów i partnerów biznesowych. Warunkiem uzyskania kredytu w tym przypadku jest posiadanie nieruchomości lub samochodu.


2. Dodatkowe środki finansowe dla nowej działalności gospodarczej

Moja firma działa dopiero od dwóch miesięcy. W tym czasie zdążyłem nawiązać ciekawe kontakty biznesowe, dzięki czemu mam perspektywy rozwoju. Potrzebuję jednak środków finansowych, dzięki którym będę miał szansę między innymi na zatrudnienie pracowników. Ze względu na to, że prowadzę działalność gospodarczą dość krótko, obawiam się, że moje możliwości są ograniczone.

Firmy starające się o kredyt na ogół muszą spełnić określone warunki dotyczące między innymi branży, czasu prowadzenia działalności gospodarczej czy wielkości obrotów na rachunku firmowym. Jednak wiele banków przygotowuje specjalne propozycje, na przykład dla przedsiębiorców rozpoczynających działalność lub prowadzących ją – tak, jak w Pana przypadku – stosunkowo krótko. Dzięki takim wyjątkowym ofertom dodatkowe środki finansowe mogą uzyskać także przedsiębiorcy, którzy nie mają bieżącej bądź historycznej zdolności kredytowej.

Jeśli posiada Pan nieruchomość, przy wnioskowaniu o kredyt doradca finansowy policzy zdolność kredytową Pana firmy, prognozując dochód na kolejne lata lub bazując na biznesplanie dla konkretnej inwestycji czy projektu. Uzyskane w formie kredytu inwestycyjnego środki przyznawane są na rozwój firmy. Można je przeznaczyć na finansowanie nowych środków trwałych, odtworzenie tych zużytych lub modernizację już istniejących. Można je wydać także na wyposażenie firmy w środki obrotowe niezbędne dla funkcjonowania określonej działalności.

3.Dodatkowe środki na finansowanie biznesu bez nieruchomości pod zabezpieczenie

Od 10 lat prowadzę hurtownię. Firma działa w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Potrzebuję pieniędzy na zwiększenie obrotów, ale nie posiadam nieruchomości pod zabezpieczenie ewentualnego kredytu.

Jednym z najpopularniejszych źródeł krótkoterminowego finansowania działalności firmy jest kredyt bankowy. Zazwyczaj udziela się go w celu uzupełnienia własnych środków obrotowych, stąd często można się spotkać z określaniem go właśnie mianem kredytu obrotowego. Z takiej formy pieniężnego wsparcia korzystają zarówno firmy potrzebujące gotówki na inwestycje, jak i te przedsiębiorstwa, które mają tymczasowe problemy z płynnością finansową. Największą ich zaletą jest to, że przy ich udzielaniu formalności ograniczone są do minimum. Do tego zwykle kredyty obrotowe są tańsze przykładowo od pożyczek gotówkowych.

Firma może uzyskać kredyt obrotowy na pokrycie bieżących zobowiązań. Z pomocą naszych doradców można uzyskać kredyt obrotowy do 500 tys. zł bez zabezpieczeń. Taki kredyt jest zaciągany na określony cel – środki mogą służyć pokryciu zobowiązań związanych na przykład z rozliczeniami z kontrahentami, zaopatrzeniem, produkcją, sprzedażą i świadczeniem usług, opłacaniem składek do ZUS i urzędu skarbowego czy wypłatą wynagrodzeń.

Źródło: informacja prasowa

Akademia finansowa: Jak tanio zaciągnąć kredyt hipoteczny?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Polacy chętniej sięgają po krajowe produkty?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl Nasze Miasto