Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gorzów czeka na Romane Dyvesa. Bilety już w sprzedaży!

Tomasz Rusek
Tak bawiliśmy się podczas zeszłorocznej edycji Romane Dyvesa
Tak bawiliśmy się podczas zeszłorocznej edycji Romane Dyvesa Tomasz Rusek
Już można kupować bilety na 28. Międzynarodowe Spotkania Zespołów Cygańskich. „Gazeta Lubuska” jest dumnym patronem imprezy.

- Nie ma na świecie cygańskiego festiwalu z dłuższą tradycją, z większymi gwiazdami i z lepszym poziomem artystycznym. M.in. dlatego Romane Dyvesa jest wyjątkową imprezą. Zachęcamy gorzowian: bądźcie znowu częścią tego wielkiego święta! - mówiła w poniedziałek Ewa Dębicka, współorganizatorka festiwalu, który już za miesiąc rozbuja Gorzów. A znany prezenter Tomasz Kammel, który poprowadzi finałową galę, mówił „GL”: - Tak, to moja praca, ale przyznaję, że już nie mogę się doczekać!

Trzy dni emocji
Impreza potrwa trzy dni. Najpierw, 23 czerwca, o 18.00 będzie cygańska msza w katedrze. Dwie godziny później w Parku Wiosny Ludów zacznie się wieczór muzyczno - poetycki „Odległy dym”. Poezję Papuszy i Edwarda Dębickiego ma czytać m.in. Mieczysław Hryniewicz, trwają również zabiegi o przyjazd Anny Dymnej. - Będzie nastrojowo i lirycznie - zapewnia E. Dębicka.
24 czerwca jesteście wszyscy zaproszeni na bulwar. Będzie można poznać cygańskie zwyczaje, posłuchać młodzieżowej, cygańskiej muzyki i potańczyć. Pieczę na tym punktem festiwalu trzyma Manuel Dębicki, który od kilku lat wplata w Romane Dyvesa nowości dla nieco młodszych fanów.

W nocy ze środy na czwartek (o 0.15) TVP Rozrywka pokaże retransmisję z zeszłego roku

25 czerwca to wielka gala w amfiteatrze. Bilety już można kupować. Imprezę obstawią wozy transmisyjne TVP 2. Telewizja nagra show, a zaprezentuje 2 lipca wieczorem. Transmisji na żywo nie będzie, więc... lepiej już dziś kupić bilety. Bo amfiteatr ma pękać w szwach!

Nie tylko zabawa
Festiwal zaczyna się za miesiąc, ale już wczoraj M. Dębicki wraz z T. Kammelem odwiedzili gorzowskie szkoły. - Chcemy rozmawiać o Romach, o zwyczajach, odczarować mity, zniszczyć trochę stereotypów. Pokazać, że inny wcale nie znaczy gorszy czy obcy - mówili obaj.

T. Kammel tłumaczył, że spotkania z młodzieżą to najlepszy sposób na tępienie uprzedzeń. - Rozmowa twarzą w twarz to najprostsza droga do poznania się i zrozumienia - dodał.

Przypomnijmy: M. Dębicki w zeszłym roku został pobity na giełdzie samochodowej. Napastnicy (kilka dni temu zostali skazani na więzienie w zawieszeniu) wykrzykiwali rasistowskie wyzwiska. Sąd jednak uznał, że to był chuligański wybryk, a nie pobicie na tle narodowościowym.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl Nasze Miasto