Policjanci podkreślają, że nie będą tolerować nie stosowania się do przepisów i planują organizować więcej kontroli Policjanci podkreślają, że nie będą tolerować nie stosowania się do przepisów i planują organizować więcej kontroli

Policjanci podkreślają, że nie będą tolerować nie stosowania się do przepisów i planują organizować więcej kontroli. (© Policja Krosno Odrzańskie)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kierowcy w naszym regionie mają „ciężką nogę”. Minęły cztery miesiące nowego roku, a już prawie 900 razy przekraczaliśmy dozwoloną prędkość.

- Przekroczenie dozwolonej prędkości, to jedna z głównych przyczyn zdarzeń na drogach - mówi rzecznik powiatowej komendy policji w Krośnie Odrzańskim, Justyna Kulka. - Jest to także najczęstsze wykroczenie drogowe popełniane przez kierowców na terenie powiatu krośnieńskiego.

Od początku roku policjanci ujawnili aż 867 naruszeń z tego artykułu. Do tych danych doliczyć należy kolejne 11 wykroczeń, odnotowanych podczas działań „Prędkość” (10 kwietnia). Mundurowych można było spotkać głównie w miejscach wskazanych przez mieszkańców powiatu za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz w miejscach szczególnie zagrożonych wynikających z analizy zdarzeń drogowych. Wśród zatrzymanych był także kierowca mercedesa, który w terenie zabudowanym jechał o 55 szybciej niż powinien. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Patrząc na poprzedni rok, statystyki nie są takie złe.
- Jak wynika z policyjnych danych, liczba ujawnionych przekroczeń prędkości na terenie powiatu krośnieńskiego, w okresie od 1 stycznia do 9 kwietnia 2017 roku wynosiła 972, natomiast w analogicznym okresie 2018 roku – 867 - podaje J. Kulka.
- Pomimo odnotowanego spadku, liczba ta jest nadal wysoka, a każde przekroczenie prędkości może być przyczyną zdarzenia - zaznacza rzeczniczka. Dlatego policjanci zapewniają, iż nie będzie pobłażania dla kierowców, którzy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naruszają te przepisy. W najbliższym czasie możemy spodziewać się kolejnych wzmożonych kontroli.

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!