Kręcą Cię zabytki? Lubisz odkrywać tajemnice? Nieopowiedziane dotąd historie?

Materiał informacyjny Narodowego Instytutu Dziedzictwa
Kręcą Cię zabytki? Lubisz odkrywać tajemnice? Nieopowiedziane dotąd historie? Chcesz wziąć udział w uroczystej gali niczym z Oscarów? Zabytkomania jest dla Ciebie!

Ogólnopolski Konkurs Filmowy ZABYTKOMANIA to konkurs dla osób, które zarówno amatorsko, jak i profesjonalnie zajmują się kręceniem filmów. Zapraszamy wszystkich, szczególnie tych, których inspirują tajemnice, zmurszałe mury, miejsca z duszą, stare budynki, legendy, lokalne opowieści i historie, ludzie związani z tradycją i tożsamością.

W tym roku zachęcamy uczestników do twórczej interpretacji hasła „Niepodległa dla wszystkich”. Opowiedz swoją historię przez pryzmat 100-letniej historii Niepodległej Polski.

Uczestnicy ZABYTKOMANII konkurować będą w trzech grupach:

GRUPA I – uczestnicy między 13. a 18. rokiem życia,

GRUPA II – uczestnicy powyżej 18. roku życia, amatorsko zajmujący się tworzeniem filmów,

GRUPA III – uczestnicy powyżej 18. roku życia, profesjonalnie zajmujący się tworzeniem filmów.

Do konkursu można nadesłać film dokumentalny, reportaż lub animację.

Czekają atrakcyjne nagrody: dla uczestników do 18. roku życia sprzęt multimedialny, dla pozostałych – nagrody finansowe w wysokości 10 000, 7 000 i 3 000 złotych!

Jak wziąć udział w konkursie? Opublikuj swój film na portalu www.youtube.com lub www.vimeo.com i dodaj tag „zabytkomania2018”. Następnie zgłoś się przez portal konkursu zabytkomania.pl do 11 listopada 2018 roku!

Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi podczas gali finałowej w grudniu w Warszawie. W trakcie gali prezentowane będą wszystkie nagrodzone filmy.

Chcesz poznać więcej szczegółów i Regulamin? Zapraszamy na stronę Konkursu http://zabytkomania.pl/

Chcesz zobaczyć, jak było w zeszłym roku? Zapraszamy na stronę NID: https://nid.pl/pl/Informacje_ogolne/Aktualnosci/news.php?ID=3690

Organizatorami Konkursu są Narodowy Instytut Dziedzictwa oraz Biuro Programu „Niepodległa”.

Partnerem Konkursu jest KGHM Polska Miedź S.A.

Tegoroczna odsłona konkursu wspiera obchody Europejskich Dni Dziedzictwa, które w bieżącym roku są skupione wokół świętowania stulecia Niepodległości.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Zabytkomania została objęta patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018.

Więcej na temat:

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane