Ksiądz usłyszał kolejne zarzuty Ksiądz usłyszał kolejne zarzuty

Ksiądz usłyszał kolejne zarzuty. Okazało się też, że w sprawę zamieszana jest jeszcze co najmniej jedna osoba. (© archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Prokuratura w Gorzowie prowadzi śledztwo w sprawie Dariusza T. Ksiądz podejrzany jest o posiadanie i uprawę marihuany. Teraz doszedł jeszcze zarzut posiadania twardych narkotyków. W sprawie pojawia się też całkiem nowy wątek.

Prokuratura ustaliła, że ksiądz Dariusz T. na terenie parafii przy ul. Gwiaździstej uprawiał i posiadał marihuanę. - W wyniku prowadzonych czynności ustalono także, podejrzany sprzedał dwóm osobom po dwie tabletki ecstasy - mówi prokurator Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wlkp. Dariusz T. miał też nieodpłatnie przekazywać marihuanę osobie trzeciej.

W wyniku prowadzonych czynności ustalono także, podejrzany sprzedał dwóm osobom po dwie tabletki ecstasy


Tą „osobą trzecią” jest student Franciszek D. On również usłyszał zarzuty. - Podejrzany jest o sprzedawanie i nieodpłatne przekazywanie księdzu narkotyków. Franciszek D. jest również podejrzany o pomaganie duchownemu w uruchomieniu uprawy marihuany. Miał m. in. przekazywać specjalne lampy, które stymulują wzrost roślin - mówi R. Witkowski. Franciszek D. udzielał także księdzu niezbędnych porad, co do sposobu uprawy konopi indyjskich.

Przypomnijmy, o sprawie zrobiło się głośno w kwietniu. Młody ksiądz z parafii pw. św. Wojciecha w Gorzowie miał prowadzić domową hodowlę marihuany. Od tego czasu sprawę bada prokuratura. - Nie powstał jeszcze akt oskarżenia w tej sprawie. Możliwe, że są w nią zamieszane kolejne osoby - mówi prokurator Witkowski.
[sndh]
Zobacz też wideo: Nieudany przemyt narkotyków za 730 tys. zł


POLECAMY ODCINKI "KRYMINALNEGO CZWARTKU":
Z regionu

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!