- Jesteśmy bardzo szczęśliwi! Możecie być z nas dumni. Wyprzedziliśmy między innymi Rosję, Brazylię, Chiny, Włochy - w sumie 21 zespołów z całego świata! Od dzisiaj liczymy się w świecie! - informują z Korei "Mali Gorzowiacy". Zespół Tańca Ludowego, który na międzynarodowym festiwalu folkloru w Korei w miejscowości Cheonan zdobył srebrny medal.

W zakończonym właśnie przeglądzie International Folk Dance Competition wzięły udział 22 zespoły, w tym z Europy: Słowacja, Rosja, Estonia, Włochy, Bułgaria, Kosowo, Polska (MG). Inne: Indonezja, Singapur, Guam, Kazahstan, Uzbekistan, Meksyk, Tajlandia, Filipiny, Brazylia, Tuwa, Chiny (2 zespoły). Grand Prix zdobył zespół z Filipin, a I miejsce z Uzbekistanu. Na drugim miejscu uplasowali się "Mali Gorzowiacy" i zespół ze Słowacji - przyznano dwa II. miejsca. Gratulujemy!

Równolegle do konkursu międzynarodowego odbywał się konkurs dla zespołów koreańskich, podczas którego wystąpiło ponad rodzimych 200 zespołów.

To ważny sukces, bo nasz zespół jako jedyny reprezentował kraje Europy Środkowo-Wschodniej, a w rywalizacji wyprzedził m.in. ekipy Rosji, Brazylii, czy Chin. Lubuski zespół podczas festiwalu w Korei zaprezentował polskie tańce narodowe i regionalne. Okazji było wiele, bo oprócz koncertów konkursowych w programie imprezy były parady i korowody uliczne. Był to 93 wyjazd zagraniczny w 30-letniej historii zespołu "Mali Gorzowiacy".

Daleką podróż sfinansowali w głównej części rodzice dzieci. Wyjazd "Małych Gorzowiaków" do Korei wsparł kwotą 5000 zł Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.

Wyjechali po sukces. Młodzi Lubuszanie


Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!