(© KWP Gorzów)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pierwszego dnia obowiązywania zmienionych uregulowań w Kodeksie Drogowym trójka kierujących straciła prawa jazdy. Powodem było przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Pierwszego dnia od wprowadzenia zmian patrole ruchu drogowego zatrzymały na terenie województwa lubuskiego trójkę kierujących, którzy znacząco przekroczyli dozwoloną prędkość jazdy.
Pierwszą z tych osób był kierowca z Zielonej Góry, który w mieście jechał samochodem z prędkością 101 km/h. Dodatkowo kontrolowany przez policjantów kierowca przekroczył dopuszczalny limit punktowy.

Tego samego dnia w Gorzowie drogówka zatrzymała motocyklistę. Prowadzący KTM-a mężczyzna jechał w mieście z prędkością 105 km/h.

Nieco później w Białczu (gm. Witnica) podczas kontroli radarowej zatrzymana została kierująca samochodem kia rio. Kobieta przejeżdżała przez miejscowość z prędkością 102 km/h. W każdym z wymienionych przypadków policjanci zatrzymali kontrolowanym uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Prawa jazdy przesłane zostały do starosty, który wyda decyzję o ich natychmiastowym zatrzymaniu.

Policja przypomina zmotoryzowanym o wejściu w życie szeregu zmian. Dotyczą one nie tylko prędkości ale także odpowiedzialności za prowadzenie pojazdów będąc w stanie nietrzeźwym, jazdy bez uprawnień czy stosowania nawiązek finansowych za popełnienie przestępstw w ruchu drogowym.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!