Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Podpowiadamy, gdzie organizowane są wakacyjne zajęcia i warsztaty [ZDJĘCIA]

red.
Kreatywne wakacje to jest to!
Kreatywne wakacje to jest to! mat. Miejskiego Ośrodka Sztuki
Wcale nie trzeba jechać w góry, nad morze, albo zagraniczne wojaże, żeby dobrze się bawić podczas wakacji. Poniżej publikujemy dla Was spis zajęć i warsztatów (darmowych lub za symboliczną złotówkę), które odbędą się w naszym mieście.

Poniedziałek - piątek (3-7 lipca), Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Sikorskiego 107, projekt „Literackie Centrum Krea(k)tywności”. W programie m.in.: warsztaty kreatywnego pisania, rysowania komiksów i nocne warsztaty literackie. Udział darmowy.

Poniedziałek - piątek, 10.00-14.00, MCK Zawarcie, ul. Wawrzyniaka 66a, Akcja Lato Żywiołów „Kolory Lata”. W programie m.in.: gry i zabawy integracyjne, warsztaty plastyczne, zajęcia ruchowe, edukacyjne, wyjścia do kina i teatru. Udział darmowy.

Od piątku (7 lipca), 10.00-14.00, MCK, różne części miasta, akcja „Jazda Coolturalna”. W kilku punktach miasta rozkładane będą małe „miasteczka”, w których dzieci będą tańczyć, śpiewać, rysować i po prostu dobrze się bawić. Udział darmowy.

Poniedziałek - piątek (10-14 lipca), 10.00-13.00, Miejski Ośrodek Sztuki, ul. Pomorska 73, projekt „Wakacjoimaginacje”. Zajęcia skierowane do dzieci w wieku 7-9 lat. Celem zajęć się pobudzenie kreatywności dzieci i ich wyobraźni. Zajęcia mają formę warsztatów artystycznych. Udział darmowy.

Poniedziałek - piątek (3-7 lipca), Teatr Osterwy, projekt Zastukaj/Zaświstaj/Zamknij Oczy. W programie m.in.: zajęcia z artystami, aktorami, pobudzanie wyobraźni i kreatywności. Udział darmowy.
Od wtorku (11 lipca), od 10.00, wybrane orliki, stadion żużlowy, akcja „Wakacje z OSiRem”. W programie m.in.: turnieje osiedlowe w piłkę nożną, wyścigi rowerowe na stadionie żużlowym. Udział darmowy.

WAKACJE W MUZEUM
Zajęcia odbywają się w godz. 10.00-11.30. Koszt: 3 zł.

Program:

1. Myślimy wizualnie – jak robić notatki wizualne (zajęcia dla dzieci od 7. roku życia)

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jak projektować i tworzyć notatki wizualne, a także stworzą swoją pierwszą notatkę wizualną.

Termin: 3.07.2017 r. (poniedziałek)

Prowadzący: Lidia Kardasz

Miejsce: Zespół Willowo-Ogrodowy, ul. Warszawska 35, 66-400 Gorzów Wielkopolski

2. Mój własny T-shirt (zajęcia dla dzieci od 7. roku życia)

Poznaj metody projektowania i wycinania szablonów, dzięki którym można powielać wizerunek ulubionego bohatera, nazwę zespołu i inne ciekawe kształty. Dowiedz się jak szybko i tanio udekorować własny pokój, T-shirt’a albo inne ubrania i przedmioty a nawet opakowanie na prezent.

Przynieś na warsztaty własną koszulkę, spodnie, papierową lub płócienną torbę itp. Ważne, żeby na przyniesionych rzeczach nie było już gotowych wzorów

Termin: 4.07.2017 r. (wtorek)

Prowadzący: Bartosz Nowak

Miejsce: Spichlerz, ul. Fabryczna 1-3, 66-400 Gorzów Wielkopolski

3. Malowane bajki na wyrobach porcelanowych. Kto chciałby poznać tajemnice cennej porcelany ze scenami bajek o zwierzętach – prosto z Paryża? (zajęcia dla młodzieży)

Zajęcia będą połączone z mini wystawą serwisu do kawy, prezentacją multimedialną i czytaniem bajek Ezopa i La Fontaine’a, współgrających z unikatową dekoracją na przedmiotach porcelanowych manufaktury paryskiej.

Termin: 5.07.2017 r. (środa)

Prowadzący: Janusz Michalski

Miejsce: Zespół Willowo-Ogrodowy, ul. Warszawska 35, 66-400 Gorzów Wielkopolski

4. Zaczarowany ogród i tajemnicza willa (zajęcia dla dzieci od 7. roku życia)

Najciekawsze zakamarki, zagadki i historie Zespołu Willowo-Ogrodowego, Muzeum Lubuskiego w Gorzowie Wielkopolskim.

Termin: 6.07.2017 r. (czwartek)

Prowadzący: Aleksandra Przybyszewska

Miejsce: Zespół Willowo-Ogrodowy, ul. Warszawska 35, 66-400 Gorzów Wielkopolski

5.Wakacyjne spotkania z dawną bronią (Zajęcia przeznaczone dla dzieci w młodszym wieku szkolnym).

Na czas letnich wakacji Dział Techniki i Militariów Muzeum Lubuskiego przygotowuje cykliczne już zajęcia połączone z prezentacją i opowieścią o historycznym uzbrojeniu. Młodzi ludzie będą mogli zapoznać się z różnymi egzemplarzami broni białej i palnej, a także dowiedzieć się w jaki sposób używano dawniej na przykład miecza czy szabli. Podczas prezentacji dowiedzą się również w jaki sposób na przestrzeni stuleci zmieniały się rodzaje uzbrojenia. Na koniec zajęć każdy z uczestników postara się zaprojektować własne, rycerskie godło.

Termin: 7.07.2017 r. (piątek)

Prowadzący: Jan Zalewski

Miejsce: Spichlerz, ul. Fabryczna 1-3, 66-400 Gorzów Wielkopolski

WIDEO: ZUMBA NA PLAŻY MIEJSKIEJ W GORZOWIE

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl Nasze Miasto