Lubuscy policjanci ruchu drogowego wraz z inspektorami Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego, funkcjonariuszami Urzędu Celnego, Straży Granicznej oraz funkcjonariuszami z Niemiec prowadzili dzisiaj w nocy działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na krajowej „dwójce” w okolicach Słubic.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Droga krajowa nr 2 należy do najbardziej newralgicznych arterii komunikacyjnych w naszym województwie. Jest to jeden z głównych ciągów komunikacyjnych prowadzących do przejścia granicznego z Niemcami. Ze względu na duży ruch kołowy, szlak ten jest również jednym z najniebezpieczniejszych. Przez ostatnich 7 miesięcy br. doszło na nim do 42 wypadków, w których 12 osób poniosło śmierć, a 53 zostało rannych. Drogą tą porusza się większa niż na innych drogach liczba samochodów ciężarowych.
W działaniach, które trwały do godz. 2:00 w nocy, udział wzięli lubuscy policjanci, wspólnie z inspektorami WITD, funkcjonariuszami Urzędu Celnego, Straży Granicznej oraz niemieckimi policjantami. Funkcjonariusze skupili się na ujawnianiu wszelkich wykroczeń, jakich dopuszczają się kierowcy ciężarówek, w tym, czy nie popełniają oni przestępstw celno-akcyzowych.Podczas działań skontrolowano 58 samochodów ciężarowych. Ujawniono 19 naruszeń w transporcie drogowym, w tym 8 przez pozostałe służby biorące udział w działaniach. Wykazano 8 naruszeń związanych z niesprawnością tachografów, 11 naruszeń dotyczyło czasu pracy, a w 5 przypadkach stwierdzono zły stan techniczny pojazdów. Nałożono 19 mandatów karnych, pouczono 12 kierowców, zatrzymano 3 dowody rejestracyjne.

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!