Podsumowanie akcji ,,TIR-TRANSPORT''

Lubuscy policjanci ruchu drogowego wraz z inspektorami Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego, funkcjonariuszami Urzędu Celnego, Straży Granicznej oraz funkcjonariuszami z Niemiec prowadzili dzisiaj w nocy działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na krajowej „dwójce” w okolicach Słubic.

Droga krajowa nr 2 należy do najbardziej newralgicznych arterii komunikacyjnych w naszym województwie. Jest to jeden z głównych ciągów komunikacyjnych prowadzących do przejścia granicznego z Niemcami. Ze względu na duży ruch kołowy, szlak ten jest również jednym z najniebezpieczniejszych. Przez ostatnich 7 miesięcy br. doszło na nim do 42 wypadków, w których 12 osób poniosło śmierć, a 53 zostało rannych. Drogą tą porusza się większa niż na innych drogach liczba samochodów ciężarowych.
W działaniach, które trwały do godz. 2:00 w nocy, udział wzięli lubuscy policjanci, wspólnie z inspektorami WITD, funkcjonariuszami Urzędu Celnego, Straży Granicznej oraz niemieckimi policjantami. Funkcjonariusze skupili się na ujawnianiu wszelkich wykroczeń, jakich dopuszczają się kierowcy ciężarówek, w tym, czy nie popełniają oni przestępstw celno-akcyzowych.Podczas działań skontrolowano 58 samochodów ciężarowych. Ujawniono 19 naruszeń w transporcie drogowym, w tym 8 przez pozostałe służby biorące udział w działaniach. Wykazano 8 naruszeń związanych z niesprawnością tachografów, 11 naruszeń dotyczyło czasu pracy, a w 5 przypadkach stwierdzono zły stan techniczny pojazdów. Nałożono 19 mandatów karnych, pouczono 12 kierowców, zatrzymano 3 dowody rejestracyjne.

  • Policja

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.