Policjanci ze Strzelec i Drezdenka znaleźli na jednej z posesji niedaleko Drezdenka dwa, skradzione w Niemczech, samochody. Wartość odzyskanych pojazdów to około 70 tys. złotych.

Skuteczna akcja policjantów z Drezdenka i Strzelec była możliwa dzięki współpracy z Policją niemiecką. Dzięki niej zlikwidowana dziupla jest drugą w ciągu zaledwie kilku tygodni w powiecie strzelecko-drezdeneckim.
Pierwsza została zlikwidowana w kwietniu niedaleko Strzelec Krajeńskich.

Tym razem skuteczna akcja miała miejsce sobotę 16 maja br. Policjanci z Drezdenka wspomagani przez kolegów ze Strzelec znaleźli na jednej z posesji w wiosce niedaleko Drezdenka dwa przygotowane do rozbiórki samochody. Po sprawdzeniu okazało się, że oba zostały skradzione w Niemczech. Łączna wartość odzyskanych volkswagenów /transporter i touran/ to około 70 tys. złotych.

Policjanci zatrzymali w tej sprawie 57-latka, natomiast jego młodszy wspólnik uciekł do lasu. W poszukiwania 22-latka zaangażowano policyjnego psa. Po kilkunastu minutach policjanci zatrzymali osobowego forda, który wyjeżdżał z lasu na drogę wojewódzką prowadzącą w kierunku Strzelec. W aucie jechało dwóch mężczyzn. Jednym z nich był poszukiwany 22-latek.

Okazało się, że próbował zaraz po ucieczce szukać pomocy u jednego z mieszkańców tej samej miejscowości, wmawiając mu bajkę o nieudanej imprezie. Prosił o podwiezienie, obiecując w zamian pieniądze. Jego wymyśloną historię przerwali policjanci, którzy zatrzymali go i przewieźli do policyjnego aresztu, gdzie dołączył do starszego kolegi. W poniedziałek 18 maja obaj usłyszeli zarzuty paserstwa, grozi im za to do 5 lat więzienia.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!