W województwie lubuskim trwają policyjne działania, celem których jest kontrola powrotów zmotoryzowanych mieszkańców województwa po wakacyjnych szaleństwach.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Mamy ostatni weekend wakacji. Wiele osób chce wykorzystać ostatnie dni lata i dopiero teraz zdecydowało się powrócić z wakacyjnego wypoczynku. Dlatego na drogach jest więcej policyjnych patroli, które czuwają nad bezpieczeństwem na terenie całego województwa. Policjanci koncentrują swoją uwagę na głównych szlakach komunikacyjnych woj. lubuskiego, drodze K-2 i drodze K -3. Dzisiaj ruszyły też policyjne działania "BUS" z czterema posterunkami stacjonarnymi. Oprócz posterunków stacjonarnych po naszym województwie poruszają się samochody z videorejestratorami, które rejestrują zachowanie się kierujących na drodze. Służba ta pełniona jest wspólnie w funkcjonariuszami Inspekcji transportu drogowego i polega na kontroli autobusów przewożących przede wszystkim dzieci i młodzież, powracających z wakacyjnych wypraw. Kontrola stanu technicznego pojazdu, wyposażenia pojazdu, stanu trzeźwości kierowcy to główne założenia działań "BUS".
Z policyjnych analiz wynika, że głównymi przyczynami wypadków na lubuskich drogach są prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe wykonywanie manewrów na drodze. Na tego typu wykroczenia drogowe szczególną uwagę będą zwracali policjanci. Surowego traktowania mogą się spodziewać piraci drogowi zagrażający innym podróżującym, jak również nietrzeźwi kierujący.
Pamiętajmy, że w tym czasie na drogach w całym kraju jest większy ruch i przygotujmy się odpowiednio do podróży. Wszystkim kierowcom wyruszającym w powrotną podróż przypominamy kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa, o których należy pamiętać, aby bezpiecznie dojechać do celu podróży:
- wyruszaj trzeźwy i wypoczęty,
- dostosuj prędkość do warunków panujących na drogach,
- zaplanuj wyjazd odpowiednio wcześnie, aby uniknąć korków,
- sprawdź czy masz przy sobie niezbędne dokumenty (prawo jazdy, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie OC),
- przed wyruszeniem w podróż w porze wieczorowo
- nocnej zaplanuj trasę tak, abyś nie musiał zatrzymywać się w miejscach nieznanych, zaciemnionych i ustronnych; korzystaj z uczęszczanych parkingów,
- ładunek przewoź tak , aby nie utrudniał Ci widoczności i komfortu jazdy,
- zapnij pasy i włącz światła mijana,

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!