Otwarto kąpieliska w Pszczewie i Lubikowie Otwarto kąpieliska w Pszczewie i Lubikowie

Co mogło być przyczyną skażenia? Nasi rozmówcy wykluczają ewentualny wyciek z szamb, czy kanalizacji. Zwracają uwagę na sprawy higieny. – Potrzeby fizjologiczne należy załatwiać w sanitariatach, a nie w wodzie. Na obu kąpieliskach znajdują się bezpłatne toalety, dlatego nie powinno z tym być problemów – usłyszeliśmy od jednego z Czytelników. (© UG Przytoczna)

Otwarto kąpielisko komunalne nad jez. Szarcz w Pszczewie i nad jez. Lubikowskim koło Lubikowa w gm. Przytoczna. Woda nadaje się już do kąpieli.

Oba kąpieliska zamknięto w czwartek, o czym informowaliśmy już na naszym portalu. Powodem była bakteria coli, wykryta w próbkach wody pobranych do badania przez sanepid. Ilość groźnych bakterii nieznacznie przekroczyła dopuszczalne normy.

W czwartek pobrano kolejne próbki do badań. Ich wyniki otrzymał dziś m.in. wójt Przytocznej Bartłomiej Kucharyk.

- Woda jest już czysta i nadaje się do kąpieli. Otworzyliśmy kąpielisko i zapraszamy turystów – mówi Bartłomiej Kucharyk.


Władze Przytocznej poinformowały o otwarciu kąpieliska na swojej stronie internetowej i na profilu gminy na portalu facebook. Podobny komunikat pojawił się na witrynie internetowej Pszczewa, gdyż otwarto także komunalne kąpielisko nad jez. Szarcz.

Lubikowskie zaprasza - wideo profilu Jezioro Lubikowo

Co mogło być przyczyną skażenia? Nasi rozmówcy wykluczają ewentualny wyciek z szamb, czy kanalizacji. Zwracają uwagę na sprawy higieny. – Potrzeby fizjologiczne należy załatwiać w sanitariatach, a nie w wodzie. Na obu kąpieliskach znajdują się bezpłatne toalety, dlatego nie powinno z tym być problemów – usłyszeliśmy od jednego z Czytelników.

Zobacz wideo o kąpielisku nad jez. Głębokim w Międzyrzeczu


Z regionu

Komentarze (11)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

AntyJanusz (gość)

Pierwszy raz w tym roku nad Jeziorem Lubikowskim. Woda czysta co jest na plus. Ale toalety to jakaś kpina z ludzi. Standard poniżej oczekiwań. Wiem że większość ludzi to brudaski i nie szanauja publiczne infrastruktury, ale można postawić nowe większe toalety. Plaża również nie jest sprzatana. Więcej tam petow niż piskiu, wina ludzi palacych. Pozdrawiam i liczę na inwestycje w Jezioro.

Katarzyna (gość)

Sprawa jest poważna, a stawką zdrowie setek ludzi, bo takie obłożenie mają kąpieliska. PSSE w Międzyrzeczu wydaje decyzję w sobotę (11 sierpnia), czyli w dniu, w którym stacja nie pracuje, na podstawie próbki pobranej przez zainteresowanych tym, żeby kąpielisko jak najszybciej otworzyć. Skoro redaktor lubuskiej i naszego miasta nie widzi w tym problemu, tematem powinny się zdjąć jak najszybciej powazne media. Dziś tłumy plażowiczów pływają z pałeczkami okrężnicy - śmierdząca sprawa - dosłownie i w przenośni.

Katarzyna (gość)

„Woda jest już czysta”? Groźna bakteria wyparowała? Próbki pobrano 6 i 9 sierpnia, w międzyczasie nie spadła kropla deszczu, a temperatura się nie obniżyła i mimo tego nastąpiło cudowne oczyszczenie? 10 sierpnia oglądacie, że woda jest skażona „groźną bakterią”, a 11 sierpnia, w piątek, że „jest już czysta”. Mimo, że SANEPID informował, że kolejne wyniki dopiero w poniedziałek. Drogi Redaktorze, gdzie Twoja dociekliwość dziennikarska? Szkoda weekendu? Wszyscy tracą? Czy warto ryzykować zdrowie ludzi? I zdecydowanie brakuje wypowiedzi przedstawicieli SANEPIDU w materiale - może wytłumaczyliby, co tak naprawdę się dzieje?

Mama (gość)

Mam domek nad j. Lubikowskim, będąc z dzieckiem ma plaży kilkakrotnie korzystalam z toalety. Ehhh, zawsze na bezdechu... Fetor, ciasne kabiny w których trzeba uważac aby o sciany sie nie dotykać... Wiem, ze ludzie też nie dbają, brudzą, nie sprzątają po sobie. Ale jeśli byłoby tam sprzątane częściej na pewno ludzie nie truliby jeziora... Obrzydlistwo!

Gość (gość)

Propo tych toalet co znajduja sie nad jeziorem Lubikowskim to raczej nikt by nie chcial z nich korzystać . Jednym słowem tragedia i wstyd