Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poznaj liderów w plebiscycie Nauczyciel na medal

Jerzy Nowakowski
Szkoła Podstawowa w Otorowie
Szkoła Podstawowa w Otorowie Archiwum
Nasz plebiscyt Nauczyciel na Medal rozkręcił się na całego. W pierwszych dniach głosowania liderzy zmieniali się w nim co chwila. Obecnie można powiedzieć, że pojawiła się czołówka, która pewnie zmierza na podium. Kto zatem obecnie jest na czele? Poznajmy liderów.

W kategorii Nauczyciel na Medal edukacji wczesnoszkolnej w naszym plebiscycie prowadzi Karolina Golon ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Nowej Wsi koło Wronek.
- Kończąc gimnazjum nie byłam „ukierunkowana”, nie wiedziałam w jakim zawodzie chciałabym w przyszłości pracować, zatem najlepszym rozwiązaniem była nauka w liceum, którą mile wspominam. Trzy lata minęły, pomysły były, ale po rozważaniach - mało realne i tutaj z pomocą wkroczyli rodzice. Zaproponowali, abym w wakacje popracowała. Wybór należał do mnie. Zatem wakacyjne dni częściowo spędziłam w gospodarstwie agroturystycznym, później krótka praca kulinarna, ale wtedy już wiedziałam, że to nie ten kierunek i zupełnie przez przypadek, jako wolontariusz, dalszą część wakacji przyjemnie spędzałam z maluszkami i przychylną Panią Dyrektor Ewą w prywatnym przedszkolu i teraz wiem, że tak miało być. Bez wahania podjęłam decyzje o studiach w tym kierunku, a dalej - los się do mnie uśmiechnął – praca w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi, do której wcześniej uczęszczałam i „moja Pani Ania”, bo jakże ogromny wpływ ma na nas właśnie Pani, która wprowadza w szkolne progi. Dzisiaj wiem, wykonuję trudny, odpowiedzialny zawód, ale też wiem, że mam pasję, a uśmiechy na twarzach dzieci, ich zapał, to najlepsza nagroda – opowiada o swojej przygodzie z zawodem Karolina Golon.

TUTAJ POZNACIE AKTUALNE WYNIKI

W kategorii Nauczyciel na Medal klas IV-VIII liderem jest Jolanta Woropaj ze Szkoły Podstawowej w Pniewach.
- Od 32 lat jestem nauczycielem geografii, pracuję w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Pniewach. W tym czasie skutecznie przygotowałam uczniów do wielu konkursów, turniejów i olimpiad. Doczekałam się 4 laureatów i 8 finalistów Wojewódzkich Konkursów Geograficznych. Moi wychowankowie uzyskali wysokie sukcesy w Powiatowej, Wojewódzkiej i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Krajoznawczo-Turystycznej w roku 2016, 2017, 2018. Jestem opiekunem Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego. Nasze koło jest najliczniejsze w Oddziale PTTK w Szamotułach, ma ponad 100 członków. Rocznie odbywamy około 20 imprez krajoznawczo-turystycznych po najbliższej okolicy i regionie. Praca w szkole sprawia mi wielką przyjemność. Mam bardzo dobry kontakt z młodzieżą, dlatego moi uczniowie chętnie uczą się geografii – mówi o swojej pracy Jolanta Woropaj.

W kategorii Nauczyciel na Medal szkół ponadgimnazjalnych na pierwszym miejscu jest Sylwia Walczak-Gozdowska z Zespołu Szkól nr 3 w Szamotułach. Okazuje się, że jej droga do zawodu nie była wcale taka prosta: studia-szkoła…
- Swoja karierę zawodową rozpoczęłam 25 lat temu. Nie zawsze byłam nauczycielem. Realizowałam się na stanowiskach pracy jako np. sprzedawca, sekretarka czy referent ds. technicznych. Zatrudnienie w innych zawodach dało mi niesamowite doświadczenie, które wykorzystuję od 14 lat będąc nauczycielem przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Nr 3 w Szamotułach. W czasie całej kariery zawodowej pogłębiałam wiedzę, doskonaliłam swoje umiejętności, rozwijałam zainteresowania. Moja działalność zawodowa od początku była zorientowana na szkołę, myślenie o edukacji przenikało też inne obszary moich działań. Ukończyłam studia na kierunku Zarządzanie i marketing na ówczesnej Akademii Ekonomicznej, dziś Uniwersytet Ekonomiczny, uzyskując tytuł licencjata. Na tej samej uczelni i kierunku uzyskałam tytuł magistra w zakresie organizacji i kierownictwa. Pełne prawa do nauczania zdobyłam kończąc kurs kwalifikacyjny Pedagogika ogólna. Rozszerzając swoją wiedzę i kwalifikacje w roku 2017 ukończyłam studia podyplomowe w zakresie Logistyki i Spedycji w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu. I tak moja przygoda ze szkoła trwa, nauczyciel to nie tylko mój zawód ale moja pasja – opisuje swoją „przygodę” Sylwia Walczak-Gozdowska.

W kategorii Szkoła Przyjazna Uczniom lideruje Szkoła Podstawowa w Otorowie. Jej historia sięga… 1840 roku a w obecnym budynku mieści się już ponad 20 lat. Szkoła bierze udział w rozmaitych programach i inicjatywach. W jej murach ostatnio nakręcano film z ćwiczeń przeprowadanych przez strażaków z OSP. Można go obejrzeć w ineternecie.

Głosowanie w naszej akcji trwa do 8 listopada. Wtedy dowiemy się, którzy kandydaci zwyciężyli w swoich kategoriach i awansowali do etapu wojewódzkiego. Jeśli nie ma wśród nich Twojego kandydata, możesz go jeszcze zgłosić do 22 października za pośrednictwem strony internetowej www.gloswielkopolski.pl w zakładce plebiscyty. Tam też najdziesz instrukcję jak głosować, poznasz wszystkich kandydatów i dowiesz się szczegółów.

"To było coś niesamowitego". 7- letnia Łucja została wybudzona w klinice "Budzik"

od 7 lat
Wideo

Jakie są wczesne objawy boreliozy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szamotuly.naszemiasto.pl Nasze Miasto