Po pierwszej serii meczóew eliminacyjnych Pucharu Polski siatkarek na czele stawki są trzy zespoły z kompletem zwycięstw - Aluprof Bielsko-Biała, Winiary Kalisz i Farmutil Piła.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Po pierwszej serii meczóew eliminacyjnych Pucharu Polski siatkarek na czele stawki są trzy zespoły z kompletem zwycięstw - Aluprof Bielsko-Biała, Winiary Kalisz i Farmutil Piła. Natomiast przedostatni jest AZS AWF Poznań, który w Dąbrowie Górniczej wygrał tylko jedno spotkanie.

Wydarzeniem inauguracyjnych pojedynków PP była nie obecność na parkiecie w Łodzi liderki kaliskiej drużyny, Anny Barańskiej. Skrzydłowa mistrzyń Polski wciąż bowiem nie ma licencji zawodniczej. Zarząd siatkarskiej centrali podtrzymał swoją decyzję, choć skrzydłowa mistrzyń Polski zadeklarowała chęć przystąpienia do programu Pekin 2008.

Działacze kaliskich Winiar w tej sytuacji wydali specjalne oświadczenie. Oto jego treść:
- Siatkarki Winiar Bakallandu Kalisz rozegrały pierwszy turniej Pucharu Polski bez Anny Barańskiej, bowiem nie wyraził na to zgody PZPS. Wcześniej siatkarska centrala zapewniała, że jeśłi kaliska zawodniczka wyrazi zgodę na występ w kadrze, otrzyma licjencję zawodniczą na sezon 2007/2008.

Anna Barańska przesłała do PZPS oświadczenie o przystąpieniu do przygotowań 34-osobowej kadry na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, ale nie zostało ono uwzględnione. Podczas śdodowego posiedzenia siatkarskie władze utrzymały wcześniejszą decyzję o niewydaniu karty zawodniczej - w taki sposób zarząd kaliskiego klubu odniósł się do kolejnej dziwnej decyzji PZPS.

W najbliższy weekend kolejna seria pojedynków w PP. Gospodarzem jednego z nich będzie Farmutil Piła.

Wyniki Pucharu Polski Police Farmutil Piła - Centrostal Bydgoszcz 3:0 (27:25, 25:23, 25:14)Farmutil - Muszynianka 3:2 (23:25, 25:18, 19:25, 25:23, 15:13)Farmutil - Chemik Police 3:0 (25:22, 25:14, 25:12) Dąbrowa Górnicza MKS Dębrowa Górnicza - AZS AWF Poznań 3:0 (25:18, 25:18, 25:18)AZS AWF - Stal Mielec 3:0 (28:26, 25:23, 25:19)

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!