Koło Ossowa ekopatrol warszawskiej straży miejskiej odłowił w lesie pytona tygrysiego - albinosa. Gad miał 3-metry długości!

Jak informuje straż miejska, pytona wyczuł pies, z którym do lasu wyszedł na spacer mieszkający w pobliżu mieszkaniec. - Dusiciel leżał w stercie liści niedaleko oczyszczalni ścieków. Mężczyzna powiadomił o tym komendę policji. Na miejsce wysłano strażników miejskich z Wołomina, którzy zabezpieczyli miejsce, gdzie znajdował się zwinięty wąż - informuje straż miejska.

Na miejsce pojechał Ekopatrol. - Wąż leżał zwinięty w stercie liści. Był ranny w głowę. Po odłowieniu okazało się, że miał 3 metry długości i ważył około 20 kilogramów - mówi Piotr Mostowski, kierownik referatu ekologicznego.

Gad został przewieziony do warszawskiego zoo. Przy okazji straż miejska przypomina, że w tym roku Ekopatrol odłowił już węża mandaryńskiego, pytona królewskiego i zaskrońca.

Zobaczcie też: Świnka wietnamska i wąż mandaryński zabrane przez Ekopatrol [ZDJĘCIA]Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!