Stal żąda wyjaśnień od Falubazu!

Działacze Stali Gorzów zażądali wyjaśnień od Falubazu Zielona Góra w związku z wyrzuceniem kibiców drużyny przyjezdnej ze stadionu przez policję po czwartym wyścigu meczu I rundy play-off ekstraligi. Oto treść pisma skierowanego przez zarząd Stali do zielonogórskiego klubu:

Gorzów Wlkp., 31/08/2009

Pragniemy przeprosić naszych kibiców, którzy udali się do Zielonej Góry aby dopingować drużynę Caelum Stali Gorzów za to, jak potraktowani zostali przez klub zielonogórski.
Uznając sportową porażkę naszej drużyny w meczu derbowym, jesteśmy zszokowani warunkami, jakie zielonogórzanie stworzyli kibicom naszego klubu. Bilety dystrybuowane przez Stal Gorzów nabyło 256 osób, z wpisaniem do rejestru swoich danych personalnych (imię, nazwisko i numer PESEL).
Nie przejdziemy obojętnie obok prowokowania, poniżania i odbierania godności niewinnym kibicom. Ogromne wątpliwości budzą wszelkie szczegóły związane z warunkami stworzonymi naszym kibicom, a w szczególności:
a) Kontrola osobista oraz wpuszczanie do sektora gości;
b) Brak strefy buforowej oddzielającej sektory gości i gospodarzy;
c) Zachowanie firmy ochroniarskiej wynajętej przez zielonogórski klub;
d) Zachowanie policji podczas prowadzonych działań na żądanie zielonogórskiego klubu;
Kibice, Zarząd oraz Prezes Stali Gorzów żądają od Zarządu i Prezesa zielonogórskiego klubu, szczegółowego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji i wyciągnięcia konsekwencji, z podaniem do publicznej wiadomości personaliów osób ponoszących odpowiedzialność.
Niech przykładem dla zielonogórzan będzie działalność naszego klubu w zakresie nietolerowania braku kompetencji oraz przemocy. Pokazaliśmy, że potrafimy zwalczać oszustwa i zapobiegać patologiom.
Zarząd Stali Gorzów nie znajduje słów, mogących wyrazić współczucie osobom pokrzywdzonym. W przypadku biernej postawy Zarządu i Prezesa zielonogórskiego klubu, podejmiemy należne kroki formalno-prawno (łącznie z powiadomieniem prokuratury o popełnieniu przestępstwa).
Kibiców, którzy kupili bilety dystrybuowane przez nasz klub i czują się poszkodowani wydarzeniami na zielonogórskim stadionie, prosimy o kontakt pocztą elektroniczną – adres biuro@stalgorzow.pl . Osobom tym zapewnimy kompleksową obsługę prawną. Apelujemy do gorzowskich kancelarii prawnych o pomoc poszkodowanym. Jednocześnie prosimy wszystkich, którzy są w posiadaniu wszelkich zapisów audio i video (z kamer, aparatów fotograficznych i telefonicznych) aby zgłaszały się do naszego klubu i udostępniły zarejestrowany materiał bądź przesłały materiały na adres mailowy: biuro@stalgorzow.pl
Zarząd Stal Gorzów Wielkopolski S.A. wystąpił o opinię obserwatora meczu, a jednocześnie Komisarza Ligi- Ryszarda Głoda. Skierowany zostanie również wniosek o rozegranie pozostałych meczów na zielonogórskim stadionie przy pustych trybunach. Po porażających doświadczeniach z ostatniej niedzieli (30.08.2009 r.), przestrzegamy kibiców z całej Polski przed przyjazdami na zielonogórski stadion, gdzie akcentuje się przejawy szowinizmu.

Z poważaniem
Zarząd Stal Gorzów Wielkopolski S.A.

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.