Światowy Dzień Świadomości Raka Jajników już 8 maja Światowy Dzień Świadomości Raka Jajników już 8 maja

Światowy Dzień Świadomości Raka Jajników już 8 maja (© 123rf)

Po raz trzeci 8 maja świętowany będzie Światowy Dzień Świadomości Raka Jajników. Tym razem tematem przewodnim jest świętowanie naturalnych więzi między kobietami.

- Już trzeci rok z rzędu obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Raka Jajników, w który angażuje się ponad 78 organizacji z 25 krajów - mówi Elisabeth Baugh, przewodnicząca międzynarodowego komitetu organizacyjnego Światowego Dnia Świadomości Raka Jajników i dyrektor Ovarian Cancer Canada. - Pokazując wyjątkowe więzi, które łączą kobiety, uznajemy siłę, którą mają kobiety, aby sobie wzajemnie pomagać. Nasz wspólny głos symbolizuje globalną grupę wsparcia dla 250 tysięcy kobiet, u których w tym roku zostanie zdiagnozowany rak jajników.

Organizatorzy akcji chcą uczcić kobiety, które znamy i którym ufamy poprzez zwiększenie świadomości na temat raka jajników. Na znak solidarności każdy może przesłać zdjęcie, które podkreśla niezwykłości więzi między kobietami. Wszystkie zostaną połączone w jedno wideo, którego premierę zapowiedziano na 8 maja.

- Nasze dotychczasowe działania pokazały wielki potencjał tej kampanii do zwiększenia świadomości o raku jajników oraz do łączenia i edukacji ludzi na całym świecie - wyjaśniają członkowie komitetu Calaneet Balas - W 2015 roku chcemy posłużyć się wizerunkiem kobiet, które dbają i wspierają siebie wzajemnie.

Działania skierowane są też do indywidualnych osób. Wszyscy ci, którzy podpiszą deklarację z okazji Światowego Dnia Świadomości Raka Jajników dostępną na stronie www.ovariancancerday.org, otrzymają e-kartkę z informacjami na temat choroby. Karta powinna zostać przekazana do najmniej pięciu przyjaciół, którzy z kolei proszeni są o przekazanie jej dalej. Dzięki temu, w prosty i szybki sposób informacja o raku jajników zostanie rozpowszechniona.

Prawie ćwierć miliona kobiet na całym świecie cierpi z powodu tego nowotworu. Rocznie umiera 140 tys osób. Szacuje się, że około 15% - 20% przypadków zachorowań spowodowanych jest obciążeniem genetycznym. Przypadki te dotyczą osób, które mają bliskie powiązania rodzinne z osobą, która zachorowała na raka piersi przed 50 rokiem życia i na raka jajników w dowolnym wieku. Im wcześniej choroba zostanie wykryta, tym większe są szansę na wyleczenie.

Dołącz do ruchu Światowego Dnia Świadomości Raka Jajników poprzez podpisanie formularza deklaracji świadomości oraz przesłanie zdjęć i filmów pokazujących niepowtarzalne więzi kobiet na www.ovariancancerday.org.

Czytaj też: Paulina pokazuje, że ze stomią można żyć normalnie [zdjęcia]

Zobacz:źródło: x-news

Charytatywnie

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!