Zapraszamy Państwa do obejrzenia premierowego odcinka nowego programu Gazety Lubuskiej pt. „Małe Mądrale”, w którym najmłodsi lubuszanie mierzą się z pytaniami, z jakimi niejednokrotnie dorośli miewają spore problemy.

Dla tych dzieciaków trudne pytania nie istnieją! Przedszkolaki dzielnie stawiają im czoła, a ich odpowiedzi wzbudzają wśród dorosłych podziw, uznanie i… wywołują uśmiech! A wszystko w nowym programie „Małe Mądrale”, gdzie przed obiektywem kamery najmłodsi mieszkańcy regionu dają popis swojej wiedzy i kreatywności.

Wszystko co nam, dorosłym, wydaje się jasne i oczywiste, dla dziecka już takim nie jest, ale przecież tam, gdzie zawodzą jeszcze brak wiedzy i kompetencje poznawcze, na ratunek przychodzi wyobraźnia. Jak mawiał słynny fizyk teoretyczny o bujnej czuprynie: „logika zaprowadzi cię z punktu A do B, a wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie”. Naszym lubuskim, małym mądralom wyobraźni na pewno nie brakuje! A i z wiedzą nie jest najgorzej. Dzieci w wieku przedszkolnym uwielbiają poznawać, doświadczać, działać i tworzyć, mają niepohamowaną, naturalną skłonność do odkrywania świata. Zobacz, jak nasi milusińscy widzą rzeczywistość dorosłych, jak ją pojmują i… werbalizują.

W pierwszym odcinku udział wzięły Biedroneczki i Jeżyki z zielonogórskiego Przedszkola Jacek i Agatka: Wojtek Szaliński, Natasza Szotowicz, Kuba Nowakowski, Filip Grabarczyk, Ignacy Weber, Hania Cajmer, Kasia Dąbrowska, Julek Onyszkiewicz, Adam Konieczny i Natasza Mikołajczyk. Dzieci opowiadają m.in. o tym, czym jest i jak powstaje smog oraz odkrywają, w jaki sposób można radzić sobie z zanieczyszczonym powietrzem.

Dorośli, pamiętajcie! Dziecięca wiedza oraz wyobraźnia, ich rozwój i ubogacanie kształtują się dzięki Wam, dlatego rozmawiajcie ze swoimi podopiecznymi jak najwięcej! Nawet na te najtrudniejsze tematy.

Partnerem odcinka "Małych Mądrali" jest:

Czytaj więcej o oczyszczaczach LifeAir


Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!