Nie musisz być mieszkańcem ul. Teatralnej, żeby na niej świętować. Musisz mieć tylko dobry humor, otwartą głowę i chęć do zabawy. W sobotę 16 czerwca przyjdź koniecznie na Święto ulicy Teatralnej w Gorzowie!

Święto ulicy odbędzie się już po raz trzeci i - prawdę mówiąc - ma już swoją markę. Ale gdy pomysł na świętowanie dopiero rodził się w głowach ekipy z Teatru Osterwy w Gorzowie, nie było oczywiste, że impreza się przyjmie, że ludzie, szczególnie, mieszkańcy ul. Teatralnej, w ogóle ją "kupią".

Ewa Kunicka z działu promocji Teatru Osterwy i współorganizatorka święta dosłownie chodziła od domu do domu, pukała do drzwi, zapraszała i tłumaczyła, o co chodzi. - Właściwie nikt mnie nie przegonił - wspomina ze śmiechem. Teraz na święto ulicy mieszkańcy nawet pieką ciasta i potem nimi częstują.

Przeczytaj też: Teatr Osterwy w Gorzowie świętował... bez oficjeli, bez nadmiaru przemówień, orderów [ZDJĘCIA]

Idea Święta ulicy Teatralnej jest prosta i genialna zarazem: bawmy się, integrujmy i zobaczmy, ile skarbów ma nasza ulica! Bo przy Teatralnej w Gorzowie jest Teatr Osterwy, pomysłodawca i główny organizator akcji, jest Młodzieżowy Dom Kultury, Szkoła Muzyczna im. Ciesielskiego, Akademia im. Jakuba z Paradyża, są sklepy, punkty usługowe, firmy jak choćby Inneko... I wszyscy, praktycznie bez wyjątku, biorą udział w święcie.

Zeszłoroczna zabawa była we wrześniu, bo trzeba było przeczekać największe remonty drogowe w okolicy. Tym razem świętujemy w sobotę 16 czerwca.

Ewa Kunicka zapowiada: - Zapewnimy państwu szereg niezapomnianych atrakcji, począwszy od "Baśniowej podróży klaunów", w którą zabierze nas Teatr Kubika ze Szczecina. Klauni, szczudlarze i żonglerzy poprowadzą barwny korowód pełen animacji, po którym zobaczymy pokaz gigantycznych baniek mydlanych. Obejrzymy również spektakl "Przygoda Klauna", opowieść o nakręcanym pajacyku, który znalazł niezwykłą walizkę - informuje Kunicka.

Lista atrakcji na tym się nie kończy. Na scenie, która stanie naprzeciw Teatru Osterwy, wystąpią znane gorzowianom zespoły: Aluzja, Buziaki, Higher Living, Deszczno Lejdis, ZTL Mali Gorzowiacy, a także uczniowie Szkoły Muzycznej. Nie zabranie akcji plastycznych, fotograficznych, spontanicznego muzykowania i konkursów z nagrodami.

Na czas święta, czyli od 15.00 do 19.00, ul. Teatralna i okolica zmieni się w jeden wielki i kolorowy deptak. Nie może nas tam zabraknąć. Dobra zabawa gwarantowana!

Polecamy też: Tajemnice teatru w Gorzowie

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!