Wypadek w Zdroisku. Sąd Rejonowy w Gorzowie aresztował na trzy miesiące 28-letniego Dawida K., który jest podejrzany o spowodowanie w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego, w którym zginęły trzy osoby – poinformował w poniedziałek prok. Adam Mirosław z Prokuratury Rejonowej w Gorzowie Wlkp.

Wypadek w Zdroisku. Zginęły trzy osobyDo wypadku doszło w nocy z piątku na sobotę na drodze krajowej nr 22 w pobliżu wsi Zdroisko, niedaleko Gorzowa Wlkp. Kierowane przez Dawida K. audi po wyjściu z łuki drogi zjechało na przeciwny pas i zderzyło się z prawidłowo jadącym fiatem panda. Na miejscu zginęła 14-letnia dziewczyna, 63-letnia kobieta i 40-letni mężczyzna - członkowie jednej rodziny, jadący pandą. Badanie trzeźwości przeprowadzone w szpitalu wykazało, że Dawid K. miał ok. 2 promili alkoholu w organizmie.

Czytaj także: Wypadek w Zdroisku. Zginęły trzy osoby [ZDJĘCIA]

W niedzielę mężczyzna usłyszał zarzut zagrożony karą do 12 lat więzienia. Podczas rozmowy z prokuratorem skorzystał z prawa odmowy udzielania odpowiedzi na pytania, twierdząc, że nie pamięta przebiegu wypadku.

Po wypadku Dawid K. trafił do gorzowskiego szpitala ze złamaniem nogi. Na posiedzenie aresztowe przywieziono go do sądu karetką. Mężczyzna trafi do aresztu śledczego z oddziałem szpitalnym.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Gorzowie Wlkp.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!