Zielona Góra: FedCup by BNP Paribas Polska - Szwajcaria już w ten weekend [bilety]

mat.prasowe
Pasjonujące wydarzenie tenisowe szykuje się w dniach 18-19 kwietnia w zielonogórskiej hali MOSiR-u. W meczu play-off Grupy Światowej I zmierzą się reprezentacje Polski i Szwajcarii.

Reprezentację gospodarzy do zwycięstwa prowadzić ma Agnieszka Radwańska, aktualnie ósma tenisistka świata, która od lat tworzy siłę polskiej drużyny. To dzięki jej zdobytym punktom Polska przechodziła w ostatnich latach kolejne szczeble w hierarchii Fed Cup, by w lutym rozegrać mecz ćwierćfinałowy Grupy Światowej z reprezentacją Rosji. Szarapowa&Co okazały się niestety za mocne i teraz Polkom pozostaje walka o pozostanie w najlepszej „ósemce” kobiecych drużyn tenisowych.

Do tej elity, po kilkunastu latach przerwy wrócić chcą także nasze rywalki. Reprezentację gości do sukcesu poprowadzić ma wracająca do wielkiego tenisa Martina Hingis. Czy sama zagra w debla nie jest jeszcze do końca pewne, ale niewątpliwie będzie wspierać swoje młodsze koleżanki: 18-letnią Belindę Bencić, 25-letnią Timeę Bacsinszky i 26-letnią Stefanie Voegele. Szczególnie dwie pierwsze robią w ostatnich miesiącach prawdziwą furorę na światowych kortach. Jesienią Bencić sprawiła niesamowitą niespodziankę w Nowym Jorku awansując do ćwierćfinału US Open, a wiosną Bacsinszky zanotowała fantastyczną serię 14 kolejnych wygranych pojedynków, w trakcie której pokonała m.in. w turnieju w Monterrey Urszulę Radwańską.

Czy młodsza z sióstr Radwańskich będzie miała szansę na rewanż dowiemy się już wkrótce. W drużynie polskiej obok liderki Agnieszki Radwańskiej zagrać mogą obok jej młodszej siostry Magda Linette, Paula Kania, Kasia Piter i prawdopodobnie któraś z deblistek Alicja Rosolska lub Klaudia Jans-Ignacik.

Zapraszamy do Zielonej Góry, do miejscowej hali, która już raz okazała się dla Polski szczęśliwa. Przed dwoma laty drużyna męska pokonała 3:1 w meczu Pucharu Davisa reprezentację RPA.
Teraz liczymy na powtórkę w wykonaniu tenisistek.

Sektory: K1, K2, K3, K4, M1, M2, M3, M4 - 30,00 zł
Sektory: J2 - atrakcyjne miejsce na trybunach + wstęp do strefy cateringowej- 250,00 zł
Bilety dostępne w systemie abilet.pl
Dzieci do 6 lat - wstęp wolny, bez miejsca siedzącego.

FedCup by BNP Paribas Polska - Szwajcaria

18-19 kwietnia

W sobotę (18 kwietnia) zostaną rozegrane dwa mecze singlowe, a w niedzielę (19 kwietnia) dwa singlowe pojedynki i debel, który może decydować o pozostaniu w Grupie Światowej rozgrywek Fed Cup by BNP Paribas. Zwycięstwo dają trzy zdobyte punkty.

Jeśli w niedzielę jedna z drużyn obejmie prowadzenie 3:0, to zamiast drugiego pojedynku singlowego zostanie rozegrany debel z decydującym super tie-breakiem (do 10 punktów) zamiast trzeciego seta.
Natomiast jeśli po czwartym singlu będzie wynik 3:1, rozegranie meczu deblowego będzie zależało od decyzji kapitanów. Jeśli się zgodzą mecz toczyć się będzie do dwóch wygranych setów, z super tie-breakiem (do 10 pkt) w miejsce decydującego seta.

Centrum Rekreacyjno-Sportowe , Sulechowska 41, Zielona Góra 18-19 kwietnia br.
Organizator: Polski Związek Tenisowy