Pierwszy z półfinałów do 24. Pol’and’Rock Festival już za nami! Spośród 10 zespołów, które wystąpiły jury wybrało te, które przeszły do finału i zawalczą o możliwość wystąpienia w sierpniu w Kostrzynie nad Odrą na 24. Pol’and’Rock Festival.

21 kwietnia w Centrum Koncertowym A2 we Wrocławiu odbył się pierwszy z półfinałowych koncertów Eliminacji do 24. Pol’and’Rock Festival. Przed publicznością i jury zaprezentowało się 10 zespołów, wyłonionych z kilkuset nadesłanych do Fundacji zgłoszeń. Były to: Dreamheart, Manchiz, St. James Hotel, Horrorscope, Hope, MetKa, Maja i Dandysi, Neshorn, Dream Atlas, CZAQU. Oprócz nich wystąpili także Chorzy – jako gość koncertu oraz Nocny Kochanek – jako gwiazda koncertu.

Wszystkie kapele zaprezentowały bardzo wysoki poziom, choć każda z nich przedstawiła inny muzyczny gatunek i styl. Jury musiało jednak podjąć decyzję i zadecydowało, że: do Finału Eliminacji przechodzą: Hope, Horrorscope i Dream Atlas bezpośrednio zaproszenie na Małą Scenę otrzymują: Dreamheart i Metka w strefie Lecha zaprezentuje się: St. James Hotel.

Zobacz także: Przystanek Woodstock zmienia swoją nazwę. Teraz do Kostrzyna nad Odrą przyjedziemy na PolAndRock Festival:


Dreamheart
 • Pop-rockowy zespół z Rzeszowa, który powstał w 2014 roku. Muzycy inspirują się zespołami takimi jak One Direction, 5 Seconds of Summer, Paramore, All time low, Green Day czy Blink-182. Mimo relatywnie krótkiego stażu zespół zagrał już wiele koncertów na mniejszych i większych scenach.
Manchiz
 • Zespół z Bielska-Białej, tworzący w gatunku grunge. Od 2014 roku koncertują, nagrywają muzykę, płyty i klipy, a co najważniejsze wciąż świetnie się ze sobą bawią.St. James Hotel
 • Alternatywny zespół ze Śląska założony w roku 2009. W swojej muzyce uciekają od tradycyjnych porównań, prezentują materiał oryginalny, pozbawiony wszelkiej kalki. Świeże brzmienia St. James Hotel odkrywają świat, w którym dużo się dzieje i do którego chętnie się wraca.Horrorscope
 • Zespół pochodzi z Górnego Śląska i gra trash. Powstał w 1996 roku, a w jego skład wchodzi pięciu muzyków.Hope
 • Zespół powstał w 2006 roku i od tego czasu udało mu się już zagrać wiele koncertów zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zespół znany może być publiczności z wzięcia udziały w programie „Must be the Music” i dwukrotnego wystąpienia na Przystanku Woodstock – w 2012 i 2013 roku.MetKa
 • Warszawska kapela założona na przełomie 2011 i 2012 roku. Zespół tworzy muzykę składającą się zarówno z wesołych i skocznych rytmów ska jak również niepokornych punkowych akordów oraz ciężkich rockowych riffów.Maja i Dandysi
 • Grupa muzyczna, która powstała we wrześniu 2016 r. w Żyrardowie. Zespół wykonuje trudny do zdefiniowania gatunek muzyczny, który czerpie m.in. z tradycji klasycznych brzmień lat 60-tych czy alternatywnych rytmów lat 80-tych okraszonych elektroniką i melodyjnymi wokalizami.Neshorn
 • Zespół powstał w kwietniu 2012. Na początku zespół pracował nad tworzeniem własnego materiału, głównie czerpiąc inspiracje od Lamb of God, lecz w efekcie końcowym wyszła mieszanka gatunkowa Death/Thrash/Groove/Core Metal.Dream Atlas:
 • Formacja grająca rocka, zawiązana początkiem roku 2016 w Pszczynie. Muzyka, którą tworzy nie zamyka się w konkretnych ramach gatunkowych, śmiałe kompozycje od początku były znakiem rozpoznawczym zespołu.CZAQU:
 • Zespół powstał w 2001 roku w Olsztynie. Przez wszystkie lata swojej działalności dawali koncerty w małych klubach i na wielkich scenach. Nagrali też trzy płyty i wkrótce zamierzają ujawnić się z czwartą.Kolejne półfinały Eliminacji odbędą się:
 • 19 maja w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu
 • 31 maja w klubie Lucerna w Pradze
 • 9 czerwca w klubie Stary Maneż w Gdańsku


Wszystkie informacje o PolAndRock Festivalu 2018 (Przystanku Woodstock 2018) w Kostrzynie nad Odrą: PolAndRock festival (Przystanek Woodstock 2018): koncerty, zdjęcia, filmy, informacje

Eliminacje do festiwalu składają się z trzech części. Pierwsza jest oparta na przesłuchaniach płyt. Po wybraniu najlepszych zespołów odbywa się seria półfinałowych koncertów na żywo, a ich celem jest wyłonienie artystów, którzy zagrają na scenach Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Drugi etap Eliminacji to, oprócz spełnienia muzycznych marzeń, przede wszystkim niezwykła atmosfera koncertów półfinałowych w najlepszych klubach w Polsce, magia wspólnego grania i radość rywalizacji, w której tak naprawdę nie ma przegranych. Trzeci etap to koncert finałowy w Warszawie w Klubie Progresja.

Przystanek Woodstock

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!