Krośnieńska Dziesiątka 2017 Krośnieńska Dziesiątka 2017

Krośnieńska Dziesiątka 2017. (© Łukasz Koleśnik)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na tę imprezę sportową czeka wielu biegaczy. Krośnieńska Dziesiątka zdołała się wpisać na stałe do kalendarza każdego miłośnika biegania. Jak będzie w tym roku?

Popularność Krośnieńskiej Dziesiątki rośnie z roku na rok. Wystarczy spojrzeć na liczbę uczestników. Dwa lata temu w biegu wzięło udział 385 zawodników. Rok temu natomiast ta liczba wzrosła do prawie 420 biegaczy. Tegoroczny limit wynosi 500 zawodników.
- W tym roku nie dojdzie do wielu zmian - przyznaje dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie Odrzańskim, Tomasz Struk. - Trasa będzie ta sama. Mamy ostatni rok jej certyfikacji i zastanawiamy się nad zmodyfikowaniem jej. Wolelibyśmy, aby trasa była bardziej przejrzysta, np. nie przebiegała za budynkiem na placu Unii Europejskiej. Być może też cały bieg będzie poruszał się... w drugą stronę, dzięki czemu trasa będzie łatwiejsza, bez wymagających podbiegów.

Te zmiany najpewniej pojawią się dopiero w roku 2019. A co ze zbliżającym się biegiem?
- Mamy już pakiety dla zawodników, będziemy mieli też pakiety dla dzieci, czego do tej pory nie przygotowywaliśmy - opowiada T. Struk. - Wspiera nas w tym firma Dirks, która otwiera w Krośnie Odrzańskim centrum logistyczne i kilku mniejszych partnerów. Medale mamy zamówione.

Pewne obawy budzi aura pogodowa. Dwa lata temu biegacze rywalizowali w nieznośnym upale i nie dla wszystkich zakończyło się to dobrze. W przypadku kilku zawodników musiała interweniować karetka, a jedna osoba trafiła nawet do szpitala w Zielonej Górze.
- W tym roku wydaje się, że upały są jeszcze bardziej intensywne, ale szczęśliwie mamy jeszcze kilkanaście dni do biegu i pogoda może się zmienić - zauważa dyrektor OSiR.

Mimo wszystko, może zdarzyć się tak, że akurat w dniu Krośnieńskiej Dziesiątki będzie nieznośnie gorąco. - Już przesunęliśmy rozpoczęcie biegu z godz. 11.00 na 10.00 - podkreśla T. Struk.
Dodaje, że warunki mogą być różne i doświadczeni biegacze potrafią się do nich dostosować.
- Bardziej martwię się o tych, którzy biegają sporadycznie - zauważa dyrektor OSiR. - Zwykle takie osoby nie wiedzą jak przygotować organizm do takiego wysiłku w określonych warunkach i na ile ich stać. Konieczne jest nawodnienie. Jeśli pojawi przeczucie, że nie dajemy rady, to lepiej odpuścić, niż komuś miałaby się stać krzywda. Na pewno jednak służby ratownicze będą w pogotowiu. i
Krośnieńska Dziesiątka odbędzie się 26 sierpnia. Zorganizowany zostanie bieg dla dzieci oraz bieg w kategorii open.

Rekordowa i upalna Krośnieńska Dziesiątka

Duży zbiór zdjęć z Krośnieńskiej Dziesiątki 2017

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!