Ciekawe spotkania w II kolejce EBL [zdjęcia]

Marek Onek
Z nami II kolejka EBL, na początek warto wspomnieć, iż po raz pierwszy w historii gorzowskiego amatorskiego basketu przeprowadzono transmisje ON-LINE ze wszystkich meczy EBL i najprawdopodobniej jest to na razie jedyna liga amatorska, która takie transmisje przeprowadza w Polsce.

Dla tych co nie oglądali w hali ani w internecie, kilka słów o niedzielnych spotkaniach, w której sporo się działo.

Na początek kolejki wręczono indywidualną nagrodę w KONKURSIE ZAWODNIK KOLEJKI, który jest przeprowadzany w tym sezonie przez organizatora - najlepszym zawodnikiem zdobywając najwiecej punktów w 1 kolejce był Tomasz Ejsmont i on został najlepszym zawodnikiem 1 kolejki - GRATULUJEMY.
W pierwszym spotkaniu Energy Team przekonało się, że nie można lekceważyć żadnego przeciwnika, w niedzielne popołudnie był nim Amigos PWSZ. Niemoc rzutowa Energy - zdobycie 3 pkt w pierwszej kwarcie a w kolejnej kwarcie tylko 7 razem 10 w pierwszej połowie, po prostu nie przystaje mistrzom, taką sytuacje skrupulatnie wykorzystywało Amigos PWSZ wygrywając do połowy 21-10. W drugiej części skuteczność z gry mistrzów poprawiła się i zarazem wynik, wygrana w 3 kwarcie 18-6 i 4 kwarta 19-12 dała wygraną 47-39, ale to przez 33min to Amigos PWSZ wygrywało a Energy goniło wynik. Dla Energy rzucali: Wojtek Binaś 17 pkt a dla Amigos PWSZ 12pkt Łukasz Sławiński.

W drugim spotkaniu wzmocniona byłym ligowcem drużyna MIB-POL grał z Run and Gun, mecz był spotkaniem zespołów o zbliżonym potencjale koszykarskim a co za tym idzie miłym dla oglądania dla widza, którzy przybyli w dużej liczbie na to spotkanie. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się tylko jednopunktowym zwycięstwem MIB-POL 23-22. Dopiero 3 kwarta została wygrana przez MIB-POL 7pkt a czwarta 11pkt co dało zwycięstwo MIB-POL nad 4 drużyną poprzedniego sezonu Run and Gun 54-35. Najlepiej dla zwycięzców rzucali Tomasz Ejsmont 21pkt i Paweł Grams 11pkt natomiast dla Run and Gun 12pkt Tomasz Dominiak.
W ostatnim spotkaniu dnia beniaminek Sun Klub Basket zderzył się ze ścianą przegrywając z vicemistrzem EBL MK Zaune 76-20. Najlepiej punktujący dla vicemistrzów Paweł Doberschuetz 30pkt a dla beniaminka Dawid Radlak 6pkt.