Wybierz region

Wybierz miasto

  Sztuka około 1900 roku

  Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta - Zespół Willowo-Ogrodowy
  Gorzów Wielkopolski, ul. Warszawska/35, +48 95 732 38 14

  Od 1.01.2010 do 31.12.2018

  • Brak informacji o cenie

  Ekspozycja prezentująca wybrane wyroby secesyjne o charakterze użytkowym i dekoracyjnym, wykonane głównie z cyny. Ten srebrzysty metal pozwolił projektującym artystom i wytwórcom na swobodę działania ze względu na dużą plastyczność. Dzięki tym walorom na wystawie zobaczymy takie bogactwo i różnorodność przedmiotów noszących cechy secesji m.in.: dzbany, wazony i puchary. W nowym stylu interesujący przykład stanowi srebrzona cukiernica cynowa z warszawskiej wytwórni - spółki Norblin, B-cia Buch i T. Werner. Obok tych wyrobów pokazana jest także ceramika, witraże, meble oraz stylowe zegary.
  Ważną pozycją tej ekspozycji są fotografie ukazujące urodę i bogaty repertuar form dekoracyjnych najciekawszych gorzowskich kamienic secesyjnych. Realizacja wielu efektownych budynków w mieście wiąże się głównie z działalnością miejscowych architektów m.in.: Willi Senckpiehla, Bruno Krischkera, Kurta Hirschnitza, którzy projektując, zerwali z przeszłością, nadając nowe rozwiązania. O ich odrębności świadczy w głównej mierze ich samodzielność artystyczna. Znakomity przykład to własna kamienica architekta Willi Senckpiehla usytuowana u zbiegu ulic Łokietka i Drzymały, wzniesiona w latach 1902-1903.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  [QUIZ] Mansarda, alkowa, wiatrołap... Znasz te nazwy pomieszczeń?