Dodaj zdjęcie profilowe

avatarJamajka

Gorzów Wielkopolski

Animalia czyli będzie o zwierzakach.

2013-09-15 08:11:35

Anaconda i MCK zorganizowały imprezę pod chmurką, mającą na celu uwrażliwienie ludzi na krzywdę zwierząt, a przy okazji będzie się zbierać pieniądze dla bezdomnych podopiecznych fundacji. Cel szczytny, brawo. W kraju mamy ogromny deficyt wrażliwości dla zwierzaków.
Organizatorzy zapraszają na koncerty, występy Buziaków, warsztaty ceramiczne, ogródek dla dzieci, inne zabawy i konkursy, a także porady lekarzy weterynarii.


I wszystko fajnie, bardzo mnie cieszą działania ludzi na rzecz zwierząt. Super. Brakuje mi tutaj jednak jakiegoś ogniwa. Brakuje mi przedstawicieli schroniska dla zwierząt. Impreza na rzecz bezdomnych zwierząt w Gorzowie, więc nie ma możliwości, by kierownictwo schroniska nie wiedziało, że taki festyn się szykuje. I myślę, że byłoby dobrze, gdyby schronisko w jakiś sposób przyłączyło się do akcji, wystawiło kilka kojców z psiakami do adopcji, przygotowało jakieś pogadanki. Wolontariusze schroniskowi są świetni, aktywni i na pewno nie odmówiliby, gdyby ich poproszono o wsparcie, tak myślę przynajmniej.


Chyba, że wystąpił jakiś problem na linii kierownictwo schroniska - organizatorzy imprezy?


W ogóle mam mieszane uczucia, jeśli chodzi o działania kierownictwa schroniska, szczerze mówiąc. A chodzi mi o właściwie brak działań, brak aktywności. Zwykła rzecz - aktywność w sieci. Gdyby nie aktywność Milki na MM-ce, śladu po schronisku tutaj nie ma. Na sąsiedniej MM-ce co i rusz pojawiają się wpisy o schronisku dla zwierząt, o imprezach czy koncertach na rzecz bezdomnych zwierzaków, o zbiórkach pieniędzy, czy inne artykuły. U nas cisza. Schronisko żyje aby? Ale może czegoś nie zauważam w tym pędzie codziennym, więc jeśli się mylę - z góry przepraszam.


I jeszcze w temacie czworonogów - dzisiaj w całym kraju odbędzie się akcja Zerwijmy Łańcuchy. Jest to happening mający na celu zwrócenie uwagi na psy uwiązane na krótkich łańcuchach do bud.


Nie wiem, na ile aktualna jest mapka na stronie organizatora, ale w Gorzowie nic chyba nie będzie? Ani jednej budy? Nawet Anaconda nie przypomni ludziom, jak źle są traktowane zwierzaki zwłaszcza na wsiach? Może się mylę i podczas festynu Animalia w Parku Słowiańskim poruszy się i ten temat?


A gdzie pozostałe fundacje, stowarzyszenia, obrońcy zwierząt? A może będzie się coś w tym temacie działo, tylko w mediach jakoś cicho? Ktoś wie?


Reasumując - uważam, że akcji uwrażliwiających ludzi na zwierzęta powinno być jak najwięcej. Brawo zatem dla organizatorów, że myślą o tym, by działać, przypominać, zbierać pieniądze dla bezdomnych czworonogów. Dzisiaj w Parku Słowiańskim od 14.00 meldujemy się by wesprzeć akcję, a przy okazji odetchnąć świeżym powietrzem w ostatnie, ciepłe dni lata :). 

Jesteś na profilu Jamajka - stronie mieszkańca miasta Gorzów Wielkopolski. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj