Dodaj zdjęcie profilowe

avatarJamajka

Gorzów Wielkopolski

Inicjatywa Obywatelska - Ludzie dla Miasta znowu będą w akcji! :)

2014-04-25 08:06:14

Politycy, blogerzy od polityki - łapska precz od fantastycznej akcji społecznej, jaką jest Inicjatywa Obywatelska - Ludzie dla Miasta! Jeśli nie macie zamiaru pomagać (a sądząc po niektórych komentarzach - nie macie), to przynajmniej uszanujcie to, że są w tym mieście ludzie, którym się chce coś dla swojego miasta zrobić. I robią. Nie oglądając się na nikogo - robią: kopią, wyrywają chwasty, sadzą rośliny. I chwała im za to!


Czytam na różnych portalach, że akcja społeczników, którzy ruszyli się z własnej, nieprzymuszonej woli, by zazielenić miasto, spotyka się z krytyką i próbą wmawiania wszem i wobec, że to polityka. Że to wybory. Że akcja antyprezydencka. Że ci wszyscy ludzie, którzy chcą coś dla miasta robić to pożyteczni idioci. I że niepotrzebnie się wychylają, bo firmy zieleniarskie dopiero podpisują umowy. I inne takie bzdety.


Szanowni państwo krytykanci: zamiast wymyślać niestworzone historie, dopatrywać się polityki tam, gdzie jej nie ma, zamiast wygłaszać swoją dezaprobatę dla tych, którzy w akcjach uczestniczą - pomóżcie. A jeśli wam się nie chce, to przynajmniej nie opowiadajcie bzdur, bo już widzę takich, którzy w te brednie wierzą.


Są wątpliwości, dlaczego akurat teraz się nasadza zieleń i przekopuje trawniki - podpowiadam: bo jest wiosna? Bo zimą się tego nie robi? ;)


Nie wiem, czy będę na wszystkich akcjach społecznych, mających na celu upiększanie miasta, choć będę się starała. Dla siebie, ale i dla tych, którzy przestali wierzyć, że takie spontaniczne zrywy jeszcze są możliwe. A przede wszystkim dla swojego dziecka. Bo jest rewelacyjnym wpajanie od maleńkości temu małemu człowiekowi, że poza naszym własnym domem, poza czubkiem własnego nosa, jest też miasto. Miasto, w którym mieszkamy i o które można zadbać za darmo i z uśmiechem na twarzy, w grupie przesympatycznych osób. Bo wierzę, że jeśli zacznę teraz ją uświadamiać, że nie należy tylko brać, ale również dawać coś od siebie - będzie rosła w takim właśnie przekonaniu. I w przyszłości nie będzie obojętna na to, jak wygląda jej miasto, jej okolica zamieszkania. I mimo, że wiem, że jest ona jeszcze za malutka, by w pełni rozumieć to, co robi (tak, tak, też zbiera patyki, sieje słoneczniki, podlewa zasiane rośliny), jestem przekonana, że warto już od dzieciństwa wpajać dzieciom dobre nawyki. A tego typu akcje są ich przykładem. Nie wspomnę o dobrej, pozytywnej energii, która się kumuluje wśród tych wszystkich aktywistów - uśmiech nie schodzi z twarzy. I o to chodzi, nie?! :)


Jeśli w tego typu spotkaniach ktoś dopatruje się politycznej gry, to nie wiem, czy jest jeszcze dla niego ratunek. Jeżeli krytykuje się tych, którzy działają na rzecz poprawienia wizerunku miasta, to nic dziwnego, że miasto wygląda, jak wygląda. I dlatego jestem pełna podziwu dla tych osób, dzięki którym zbierają się społecznie mieszkańcy miasta i okolic, by wspólnie zrobić coś fajnego. Spędzić mile czas na czymś innym, niż oglądanie telewizji, czy surfowanie po internecie.


Trzymam mocno kciuki za wszystkich tych, którym się chce chcieć. Oby ta inicjatywa trwała, oby zawsze starczało energii i chęci, by robić coś dla wszystkich. Oby jak najdłużej i jak najgłośniej :).
A wszystkich tych, którzy dopatrują się niecnych zamiarów w tym czynie społecznym, zapraszam na kolejne "zielone" akcje. Może zmienią zdanie, jak zobaczą, jakie to fajne uczucie? :)


Już jutro, tj. 26 kwietnia od godz. 14:00 kolejna akcja Inicjatywy Obywatelskiej - Ludzie dla Miasta:
odbędzie się przy ulicy Dzieci Wrzesińskich, przy przejściu podziemnym. Będzie to już piąta ogrodnicza akcja.
A zatem - grabki, haczki, konewki, worki i wodę w dłoń i do dzieła! :)


https://www.facebook.com/events/248973968622474/?source=1


A kolejną akcją, która się szykuje będzie malowanie ławek na Kwadracie! Rewelacja! :)


https://www.facebook.com/events/513097242133883/?fref=ts 

Jesteś na profilu Jamajka - stronie mieszkańca miasta Gorzów Wielkopolski. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj