Dodaj zdjęcie profilowe

avatarJamajka

Gorzów Wielkopolski

O Motylii (i nie tylko) słów kilka.

2013-06-26 18:59:14

Jest kilka fontann w Gorzowie, ale do niewielu z nich odważyłabym się wejść. Jest jednak taka, która zachęca i wręcz nawołuje, to fontanna Motylia w Parku Górczyńskim.


Ostatnie upalne dni dobitnie udowodniły, że taki projekt fontanny jest nie lada gratką dla dzieciaków (i nie tylko). Patrząc, jak szkraby młodsze i starsze kapitalnie bawią się i chłodzą w skwarny dzień, zazdrościłam im szczerze (mnie nie wypadało też tam wskoczyć i szaleć;)). Natomiast z miasta stale słyszymy komunikaty: "nie zezwalać na kąpiel dzieci, to zagrożenie zdrowia, woda niezdatna, fontanna to nie wanna" itp. I pytam się (już chyba kolejny raz) - dla kogo buduje się fontanny takie, jak Motylia? Wydawać by się mogło, że dla nas - mieszkańców. Dla ochłody. A jeśli jest już taka  fontanna, do której jest niczym nieograniczony dostęp i woda nie stoi w niecce - czy nie jest ona świetnym miejscem dla dzieci? Dlaczego buduje się pomniki, zamiast zrobić coś do użytku?


Jakiś czas temu byłam przeciwna zabawie mojego dziecka w fontannach, wszystkich bez wyjątku. Dziś mam inne zdanie - w momencie, gdy zobaczyłam, jak ten mały berbeć szaleje ze skaczącymi strumieniami wody, jak wielką radość jej to sprawia, wiem, że będę jej pozwalała hasać w Motylii. Tak, będę, mimo, że spodziewam się krytycznych głosów. A niech tam ;). Zaraza żadna jej nie wyskoczyła, żyje i ma się dobrze, więc nie jest źle ;).


A teraz do rzeczy - dlaczego mówię o Motylii? Otóż dlatego, że dzisiaj w sieci dojrzałam wodny plac zabaw w Tychach - genialny projekt!


Linki:
etychy 


youtube 


Koszt - 1,7 mln zł. Koszt Motylii - o ile dobrze pamiętam - 1,3 mln zł. A różnica, oprócz wcale nie tak koszmarnie dużej finansowej? Przeogromna! Tu budowla do patrzenia (teoretycznie), tam do użytkowania przez mieszkańców.
Życzyłabym sobie, by w przyszłośći, w naszym mieście, budowano właśnie tego typu fontanny czy inne budowle, by budowano z myślą o nas - mieszkańcach i użytkownikach. By przestano budować dla wyglądu. Ma być ładnie, ale przede wszystkim ma to sprawiać radość. Tak jak w Tychach. :) 
 

Jesteś na profilu Jamajka - stronie mieszkańca miasta Gorzów Wielkopolski. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj