Niesamowite, gorzowianka Nikola Horowska z kolejnym złotym medalem Uniwersjady. „Nasza petarda”.

Cezary Konarski
Gorzowianka Nikola Horowska zdobyła złoty medal w biegu na 200 m podczas Uniwersjady w Chinach. Facebook/Akademicka Reprezentacja Polski
Nikola Horowska, zawodniczka ALKS-u AJP Gorzów, zdobyła drugi złoty medal na Uniwersjadzie w chińskim Chengdu. Tym razem w biegu na 200 m.

Lekkoatletka z Gorzowa wyrasta na gwiazdę akademickiej reprezentacji Polski. Na Uniwersjadzie w Chinach zdobyła dwa złote medale. Po sukcesie w konkursie skoku w dal, stanęła na najwyższym stopniu podium po rywalizacji w biegu na 200 m.

ALKS AJP Gorzów tak w mediach społecznościowych pochwalił się sukcesem swojej zawodniczki:

„Nasza petarda Nikola Horowska zdobywa kolejny złoty medal na Uniwersjadzie w chińskim Chengdu. Tym razem jest mistrzynią w biegu na 200 m! Trener Tomasz Saska ma powód do dumy… My też mamy! Łzy szczęścia podczas dekoracji same cisnęły się do oczu. Brawo Nikola, Brawo Trener! Mamy cichą nadzieje, że to nie ostatni medal naszych zawodników”.

Nikola Horowska była najszybsza w biegu eliminacyjnym, uzyskała czas 23,71 s. W półfinale podopieczna trenera Tomasza Saski też prowadziła od samego początku i czasem 23,19 s zameldowała się w finale. W nim pobiegła jeszcze szybciej – 23,0 s. Srebrny medal zdobyła kolejna z reprezentantek Polski Marlena Granaszewska (Podlasie Białystok) – 23,20 s.