14-latek ze Stali Gorzów z kolejnym zwycięstwem

Jarosław Miłkowski
Zwycięstwo Filipa Bęczkowskiego jest trzecim w tym sezonie Pucharu Ekstraligi.
Zwycięstwo Filipa Bęczkowskiego jest trzecim w tym sezonie Pucharu Ekstraligi. Facebook/Młoda Stal
W środę 31 maja we Wrocławiu odbyła się zaległa czwarta runda Pucharu Ekstraligi 250cc. Zawody wygrał Filip Bęczkowski ze Stali Gorzów. To już jego trzecie zwycięstwo w tym cyklu!

Puchar Ekstraligi 250cc to cykl turniejów szkoleniowych dla zawodników w wieku 13-16 lat, którzy ścigają się na motocyklach o pojemności 250 cm3. Środowy - zaległy - turniej był piątą odsłoną cyklu w tym sezonie. I po raz trzeci wygrał w nim Filip Bęczkowski, 14-letni zawodnik Stali Gorzów!

Bęczkowski okazał się zwycięzcą, bo choć nie był najskuteczniejszy w turnieju zasadniczym, to wygrał bieg finałowy. Pozostali dwaj gorzowianie – Denis Andrzejczak i Mikołaj Krok – nie awansowali do finału.

Bęczkowski drugi w cyklu

Choć Filip Bęczkowski wygrał trzy z pięciu turniejów, to liderem cyklu jest Kacper Mania z Unii Leszno. To efekt tego, że w poniedziałek 29 maja w rundzie rozegranej w Grudziądzu zawodnik Stali zdobył o siedem punktów mniej od leszczynianina.

5 czerwca Puchar Ekstraligi w Gorzowie

Kolejna runda Pucharu Ekstraligi została zaplanowana na 5 czerwca. Odbędzie się ona w Gorzowie. Na zawody, które rozpoczną się na stadionie im. Edwarda Jancarza o 16.00, wstęp będzie bezpłatny.