2 kolejka PRE-PLAY-OFF w EBIS Basket lids

Marek Onek
Podział na dwie grupy okazał się być strzałem w dziesiątkę, co widać po wynikach niedzielnych spotkań.

Mecze pomiędzy drużynami o zbliżonym potencjale koszykarskim w niedzielne popołudnie miały bardzo emocjonujący charakter i mogło się podobać obecnym w hali kibicom. Dwa z pośród 3 meczy zakończyły się tylko kilku punktowymi wygranymi.

W grupie 5-7 odbyło się pierwsze z ciekawych niedzielnych spotkań pomiędzy Amigos PWSZ a AP Sazan, było to spotkanie bardzo wyrównane od samego początku, gra toczyła się punkt za punkt. O zaciętości spotkanie może świadczyć to, iż siedmiokrotnie był remis jak i siedmiokrotnie była zmiana prowadzenia, największa przewaga Amigos PWSZ wynosiła 9 pkt pod koniec 2 kwarty 32-23 a najwyższe prowadzenie AP Sazan to 7 pkt pod koniec 4 kwarty. Całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem AP Sazan 67-64. Najlepiej rzucającym w zwycięskiej drużynie był Wojciech Wawarzyniak 27 pkt a dla przegranych Piotr Komor 22 pkt.

W drugim spotkaniu dnia, zagrały drużyny z grupy 1-4 Energy Team - Run and Gun to spotkanie było cały czas pod kontrolą obrońcy tytułu Energy Team, które wygrywało już 11pkt na koniec 3 kwarty ale młodzież z Run and Gun walczyła do samego końca a Energy, chyba już było w szatni w 4 kwarcie, bo 4 kwarta zakończyła się zwycięstwem 23-16 dla RaG i gdyby było więcej czasu to kto wie, może wynik byłby inny a tak mistrzowie EBL wygrali to spotkanie 59-57. Najlepiej dla mistrzów rzucał Szymon Latecki 29 pkt a dla Run and Gun - Marcin Jachimowski 23pkt.

W 3 spotkani niedzielnym MK Zaune po raz 8 wygrywa w tym sezonie (jest jedyna drużyna w lidze bez porażki) z osłabionym MIB-POLem 111-66 (26-16, 28-16, 26-11, 31-23). W tym spotkaniu niesamowitą skutecznością popisał się Paweł Doberschuetz rzucając 35 pkt przy skuteczności 81% natomiast dla MIB-POL pod nieobecność Tomasz Ejsmonta najwięcej rzucił zawodnik II ligowej Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów w piłkę ręczną Damian Stasiak 27 pkt.