MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Akademia finansowa. Jak używać karty kredytowej?

Informacja prasowa
Karta kredytowa jest świetnym sposobem na zaciągnięcie szybkiej pożyczki, gdy pojawi się nagła potrzeba. Banki najczęściej wydają karty bezpłatnie, pobierając jedynie stałą kwotę wynikającą z ich użytkowania oraz ewentualne opłaty dodatkowe, związane z ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków.

O tym jak rozsądnie używać kart kredytowych mówi Arkadiusz Rzepecki, Zastępca Dyrektora Departamentu Sprzedaży Detalicznej BOŚ Banku.

Musimy pamiętać, że łatwy dostęp do gotówki w postaci karty kredytowej może niekiedy okazać się zgubny. Dokonywanie dużych zakupów na kredyt jest bez wątpienia czynnością przyjemną, ale musimy liczyć się z możliwymi konsekwencjami. Do ewidentnych plusów transakcji kartą należy natomiast brak oprocentowania kredytu przez kilkadziesiąt dni. Jednak już po upływie tego terminu będziemy musieli spłacać każdego miesiąca tzw. kwoty minimalne, a bank policzy sobie za to odsetki.

Korzystając z karty kredytowej, powinniśmy pamiętać o wszelkich datach i terminach. Oczywiście kredyt możemy spłacić w całości jeszcze przed upływem terminu bezodsetkowego, przez co nie poniesiemy dodatkowych kosztów. W przypadku ratalnej spłaty długu nie możemy jednak zapominać o uregulowaniu ustalonych przez bank kwot minimalnych, w przeciwnym razie, będziemy musieli liczyć się z kolejnymi odsetkami za zwłokę. Musimy zdawać sobie też sprawę z tego, że regulując miesięczne kwoty minimalne opłacamy w zasadzie wyłącznie obsługę naszego zadłużenia. Kwota kapitałowa pozostaje w takiej sytuacji praktycznie nietknięta. Dlatego właśnie chcąc jak najszybciej rozwiązać sprawę ciążącego nam kredytu, poza stałymi opłatami warto systematycznie wpłacać również niewielkie sumy na poczet zadłużenia.

Dbając o własną wygodę i unikając niepotrzebnych powikłań, ustalmy z bankiem limit naszej karty kredytowej na stosunkowo optymalnym poziomie, przykładowo dwukrotności naszych comiesięcznych przychodów. Warto też wyznaczyć dzień, w którym nasz debet będzie regulowany w taki sposób, by następował on krótko po stałej wpłacie środków na nasz rachunek.

Akademia finansowa: Jak tanio zaciągnąć kredyt hipoteczny?

od 7 lat
Wideo

Michał Probierz o Ekstraklasie i Euro

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl Nasze Miasto