Anna Puławska dwukrotnie triumfuje w Pucharze Świata! Dobre występy Wiktora Głazunowa i Aleksa Koliadycha

Alan Rogalski
Anna Puławska
Anna Puławska Archiwum prywatne
Anna Puławska z AZS_AWF Gorzów dwukrotnie triumfowała na inaugurację tegorocznej edycji Pucharu Świata, który w weekend odbył się w czeskich Racicach.

Srebrna i brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio w sobotę wygrała w K-4 na 500 m, wraz z Karoliną Nają (Posnania Poznań), Adrianną Kąkol (KKW 1929 Kraków) i Dominiką Putto (Zawisza Bydgoszcz), a w niedzielę na tym samym dystansie zwyciężyła w dwójce z Nają, byłą wieloletnią zawodniczką gorzowskiego AZS-u AWF-u.

– To był nasz dobry wyścig, chociaż to pierwszy nasz finał w takim składzie. Dlatego jesteśmy szczęśliwe i trochę nawet zaskoczone. Nie wiedziałyśmy do końca czego się spodziewać w tym nowym zestawieniu - powiedziała tuż po pierwszym z finałów Anna Puławska, cytowana przez TVP Sport, mając na myśli debiut Kąkol i Putto w czwórce.

Pierwszego dnia piąte miejsce zajęła dwójka gorzowian. Inny olimpijczyk z Japonii, akademik Wiktor Głazunow z Tomaszem Barniakiem (AZS AWF Poznań) na tej pozycji uplasowali się w C-2 na 500 m, a Ukrainiec z polskim paszportem Alex Koliadych z Admiry Gorzów był piąty w C-1 na 200 m (w C-2 mix Koliadych z Aleksandrą Jacewicz z AZS Opole nie awansował do finału na 500 m). Za to w niedzielę do Głazunowa należała czwarta lokata, ale w C-1 na 1000 m.

Przemysław Korsak z G`Power Gorzów był szósty w wyścigu eliminacyjnym i nie awansował do kolejnego etapu konkurencji K-1 na 1000 m.