Bartosz Tyszkowski z gorzowskiego START-u zdobył srebro na paraolimpiadzie w Rio!

oprac. red /Lubuskie.pl
Bartosz Tyszkowski zdobył srebro na paraolipiadzie w Rio!
Bartosz Tyszkowski zdobył srebro na paraolipiadzie w Rio! UM w Gorzowie /Gorzów Przystań
Dziś w nocy, gorzowianin Bartosz Tyszkowski, zawodnik Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START” Gorzów Wlkp. zdobył dziś w nocy srebrny medal w pchnięciu kulą na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. GRATULUJEMY!

Bartosz był już na prowadzeniu, kiedy w ostatniej próbie musiał oddać pierwszą pozycję Niemcowi Noki Kappelowi. O zwycięstwie Niemca zadecydował dosłownie 1 centymetr. Z kolei brązowy medal wywalczył Chińczyk Zhiwei Xia. Bartosz Tyszkowski startuje w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. W 2015 roku dwukrotnie pobił rekordy świata w obu konkurencjach.

Bartosz Tyszkowski urodził się 25 stycznia 1994 roku w Gorzowie Wlkp., gdzie również mieszka. To młody i niezwykle rozwojowy zawodnik, niezaprzeczalnie jeden z największych talentów sportowych z wielkimi predyspozycjami siłowymi, obdarzony bardzo dobrymi warunkami fizycznymi, należący do światowej czołówki w konkurencji pchnięcia kulą.

Niepełnosprawność Bartka to niedorozwój kości długich (achondroplazja). Z sekcją lekkoatletyczną Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START” oraz trenerem Zbigniewem Lewkowiczem związany jest od 2008 roku. Podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie w 2012 r. Bartosz Tyszkowski, jako najmłodszy gorzowski uczestnik Igrzysk Paraolimpijskich, zajął pechowe - 4 miejsce, tuż za podium, zarówno w pchnięciu kulą, jak i rzucie dyskiem. Jest to jednak zawodnik niezwykle ambitny, który z każdymi kolejnymi zawodami udowadnia swoją niezwykłą klasę sportową, bijąc rekord za rekordem, dostarczając powodów do radości i dumy.

RIO 2016: Karolina Naja i jej brązowy medal