Co za wynik! 40 punktów przewagi w derbach Ziemi Lubuskiej. SKM Zastal Zielona Góra - Kangoo Basket Gorzów 82:42

Maciej Noskowicz, zdjęcia Mariusz Kapała
W derbowym pojedynku w II lidze koszykarzy Aldemed SKM Zastal Zielona Góra pokonał EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów 82:42. Mariusz Kapała
Zdecydowana i pewna wygrana koszykarzy Aldemedu SKM-u Zastalu Zielona Góra nad Kangoo Basket Gorzów w II-ligowych derbach Ziemi Lubuskiej. Zielonogórzanie pokonali lokalnego rywala różnicą aż 40 punktów (82:42).

Już pierwsza kwarta pokazała, że w hali przy ul. Ameli w Zielonej Górze może być tylko jeden zwycięzca. SKM Zastal prowadził po 10 minutach 25:9. Druga odsłona meczu była najbardziej wyrównana ze wszystkich czterech. Goście postawili się miejscowym, ale i tak do przerwy podopieczni trenera Dawida Mazura prowadzili wysoko - 44:25.

Obraz gry nie zmienił się w drugiej połowie. Zastal dominował w każdym elemencie koszykarskiego abecadła i ostatecznie zwyciężył różnicą aż 40 punktów.

Aldemed SKM Zastal Zielona Góra - EIG CEZiB Kangoo Basket Gorzów 82:42

• Kwarty: 25:9, 19:16, 17:11, 21:6.
  • Aldemed SKM Zastal: Szpakowski 17, Węgrowski 16, Góreńczyk 10 (1x3), Dydak 9, Łupiński 0 oraz Orpel 10 (2x3), Żeromski 9 (1x3, 14 zbiórek), Kunc 5 (1x3), Nowicki 3 (1x3), Hołyś 3 (1x3), Walczak 0, Rajca 0.
  • EIG CEZiB Kangoo Basket: Jelski 14 (1x3), Grzegorczyk 8, Mańkowski 7 (1x3), Cieślak 5, Jercha 3 oraz Dreczkowski 3, Brodziuk 2, Wróbel 0, Jachimowski 0, Zawadzki 0, Kaczmarek 0, Kowacki 0.