Czas zacząć finał!

Marek Onek
EBIS Basket Liga odkrywa karty, za nami kolejne rozstrzygnięcie, w niedzielny wieczór poznaliśmy drugiego finalistę EBL w sezonie 2015/2016. Dzięki trzeciej wygranej nad Run and Gun, obrońca tytułu Energy Team spotka się z MK Zaune w FINALE.

Finał ligi to powtórka z poprzedniego sezonu a czy wynik tej rywalizacji będzie taki sam zobaczymy, potencjał drużyn jest podobny i zbliżony do poprzedniego sezonu co zapowiada duże emocje, w poprzednim finale ich nie brakowało, do wyłonienia Mistrza potrzebnych było aż 5 spotkań jak będzie teraz ...?

Odbył się również pierwszy mecz o 5 miejsce, spotkanie miało bardzo zacięty charakter na początku to Amigos PWSZ dyktowało warunki wygrywając do przerwy 40-29, po czym w drugiej połowie MIB-POL włącza drugi bieg i wygrywa 2 połowę 34 - 19 i cały mecz 63-59. MIB-POL zaraz po świętach będzie bronił 4 punktowej przewagi w drugim spotkaniu o 5 miejsce(gramy mecz - rewanż).