DMPJ. Dwóch zawodników to za mało. Stal Gorzów bez awansu do półfinału

Jarosław Miłkowski
W ćwierćfinałowych turniejach DMPJ w barwach Stali startują tylko Oskar Paluch i Oskar Hurysz. Jarosław Miłkowski
W środę 29 czerwca w Gorzowie rozegrana została III runda fazy ćwierćfinałowej Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Osłabiona Cash Broker Stal zajęła w niej trzecie miejsce.

Na fazie ćwierćfinałowej Cash Broker Stal Gorzów zakończy w tym roku rozgrywki o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów. Ćwierćfinały rozpoczęły się 22 czerwca, zakończą w czwartek 30 czerwca. I w każdym z czterech turniejów gorzowianie jadą osłabieni. Kontuzjowani są bowiem Mateusz Bartkowiak oraz Oliwier Ralcewicz, a regulamin nie pozwala, by w składzie stali jechał jej zawodnik Jakub Stojanowski. Zanim bowiem został wypożyczony z Rzeszowa, to zdążył już wystartować w tym roku w DMPJ w jego barwach.
Obaj zawodnicy, owszem, znajdują się w składzie na zawody, ale tylko po to, by - jedynie w dwóch biegach w całym turnieju - można było za nich zastosować rezerwę (raz za Bartkowiaka i raz za Ralcewicza). W efekcie w 20-biegowych zawodach pozostali dwaj stalowcy - Oskar Paluch i Oskar Hurysz - mogą wystartować tylko w 12 biegach. I choć są z reguły jednymi z najlepszych zawodników, to jednak punktów z pozostałych ośmiu wyścigów brakuje.

Tak było w środę 29 czerwca w Gorzowie. Choć Paluch był zdobywcą 15 punktów, a Hurysz - 12 punktów (a więcej od niego mieli tylko Paluch i Steven Goret), to jednak łącznie starczyły one do zajęcia ex aequo trzeciego miejsca w zawodach. Zwyciężył bowiem GKM Grudziądz przed Orłem Łódź.
Po gorzowskim turnieju jasne stało się, że gorzowianie nie awansują do półfinałów DMPJ. Nawet, gdyby 30 czerwca wygrali w Grudziądzu, to i tak nie mają szans zająć premiowanego awansem drugiego miejsca w ćwierćfinałowej grupie D rozgrywek.