Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Do skarbówki czy urzędu wojewódzkiego już nie będziemy jeździć po dziurach. Będzie przebudowa ul. Jagiellończyka

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
Przebudowa ul. Jagiellończyka potrwa kilka miesięcy. Inwestycja, której jest ona częścią, ma potrwać do września 2024.
Przebudowa ul. Jagiellończyka potrwa kilka miesięcy. Inwestycja, której jest ona częścią, ma potrwać do września 2024. Gorzowskie Inwestycje Miejskie
W marcu ma się rozpocząć przebudowa części ul. Jagiellończyka. Droga będzie zrobiona od skrzyżowania z ul. Kosynierów Gdyńskich do ul. Mieszka I.

Przebudowa ulicy Jagiellończyka to efekt zwiększenia kwoty dofinansowania z Polskiego Ładu remontu ul. Kosynierów Gdyńskich oraz przebudowy układu komunikacyjnego w rejonie ul. Słowiańskiej. Pierwotnie nie była ona jednak planowana przy okazji tej inwestycji.

Ulica Jagiellończyka ma zostać przebudowana na odcinku od ul. Kosynierów Gdyńskich (tu trwają właśnie prace) do ul. Mieszka I (ta droga została przebudowana podczas inwestycji z lat 2020-2022). Dzięki temu poprawi się dojazd do wielu urzędów i instytucji mających adres przy ul. Jagiellończyka. To m.in. Lubuski Urząd Wojewódzki, urząd skarbowy, wojewódzka stacja sanepidu czy główna poczta w Gorzowie. Dziś droga jest już mocno wysłużona.

Jak przebudują ulicę Jagiellończyka?

- Na ulicy Jagiellończyka, oprócz nowej nawierzchni, wykonana zostanie konstrukcja chodników i zjazdów. Inwestycja poprawi infrastrukturę drogową oraz zwiększy bezpieczeństwo. Na zjeździe, w kierunku poczty, zaplanowano korektę istniejących łuków. Dodatkowo zostanie wykonane poszerzenie jezdni, od strony Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Zapewni to właściwe wymiary prostopadłych miejsc postojowych wzdłuż ulicy – informuje Ewa Iwańska z Gorzowskich Inwestycji Miejskich. Dodaje, że wykonawca rozpoczął już niezbędne prace przygotowawcze. Polegały one m.in. na usunięciu jednego drzewa, które znajdowało się w kolizji z przebudowywanym zjazdem. W zamian za jego wycinkę posadzone mają być cztery drzewa liściaste.

Inwestycja, na którą składają się: remont ul. Kosynierów Gdyńskich, przebudowa skrzyżowania z ulicami: Roosevelta, Żwirową i Słowiańską oraz budowa ronda koło Słowianki, ma potrwać do września 2024.

Czytaj również:
Na ul. 30 Stycznia w miejscu kostki pojawił się... asfalt. Mieszkańcy pytają: "Czy to tymczasowe?"

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl Nasze Miasto