Drogowy armagedon w Gorzowie. Tak będą jeździły autobusy MZK

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
Na kilka miesięcy powróci przystanek tymczasowy przy bibliotece. Jarosław Miłkowski
W związku z przebudową ul. Chrobrego zmienią się też trasy wielu linii autobusowych. Będziecie z nich korzystali? Uważajcie, bo autobus może skręcić tam, gdzie się nie spodziewacie.

Wiemy już, jak mają jeździć autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji po rozpoczęciu przebudowy ul. Chrobrego między Letnią a Arsenałem.
Zmiany mają wejść w życie od środy 7 kwietnia i dotyczyć linii, które łączą części miasta położonych po obu brzegach Warty.

Jak pojadą linie z os. Staszica?

Linie autobusowe: 100, 101, 111, 134 i 136 będą jeździły przez most Staromiejski, ale zmienioną trasą. Od ronda Kosynierów Gdyńskich pojadą ulicami: Estkowskiego, Orląt Lwowskich, rondo koło Rolnika, Sikorskiego (koło Zakładu Energetycznego), Sikorskiego i na skrzyżowaniu koło katedry powrócą na swoją stałą trasę. W przeciwnym kierunku autobusy pojadą podobnie, tylko że po zjeździe z mostu będą miały przystanek tymczasowy koło Titanika. Później, z ul. Sikorskiego skręcą w Kosynierów Gdyńskich, gdzie będą miały przystanek przy Bibliotece Herberta.
Jeśli chodzi o autobusy linii: 103, 110, 401, 502 i 504, to po zjechaniu aleją Konstytucji 3 Maja nie skręcą w Estkowskiego, a pojadą w stronę Rolnika i później w kierunku katedry. Wsiąść do nich będzie więc można na przystanku przy Zakładzie Energetycznym. Kilka metrów dalej (na przystanku tramwajowym w stronę Wieprzyc) autobusy będą się zatrzymywać, jadąc w kierunku os. Staszica.

Jak pojadą linie z Górczyna?

Ważne zmiany dotyczyć będą też linii 107 i 125. Gdy autobusy będą jechać na Zawarcie, koło Białego Kościółka skręcą w ul. Warszawską, dojadą do mostu Lubuskiego, z którego zjadą w ul. Zieloną, a później ul. Grobla dojadą na swoje trasy. Podobnie będzie w przeciwnym kierunku.

Do gminy spod katedry

Jeśli chodzi o linie obsługujące gminę Deszczno, a więc: 112, 116, 118, 127 i 133, to swoją trasę będą one kończyły koło Titanika, a rozpoczynać na przystanku naprzeciwko katedry.
Co bardzo ważne, autobusy, które będą jeździć objazdami nie będą korzystać ze swoich dotychczasowych przystanków przy Arsenale czy łaźni i murach miejskich.

Czytaj również:
Fontanna i oczka wodne? Tak może zmienić się skwer przy murach

WIDEO: Gorzów Wlkp. Hybrydowe autobusy wyjechały na ulice Gorzowa

Wideo

Dodaj ogłoszenie